یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 ساعت 08:22
کد خبر: 70681

دستورالعمل مسافرتی دوره شیوع کرونا اعلام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همزمان با بازگشایی تدریجی مراکز اقامتی، فهرستی از مواردی که باید مسافران و مدیران مراکز اقامتی هنگام سفرهای ضروری رعایت کنند، در قالب دستورالعمل سفر هوشمند اعلام شده است.

به گزارش مهر، این دستورالعمل بهداشتی ویژه ایام بیماری کرونا که با عنوان « پروتکل سفر همراه سلامت» منتشر و از آن با نام «سفر هوشمند» نیز یاد شده، مواردی را درباره دریافت خدمات گردشگری ضروری برشمرده است.
متن پروتکل فوق‌الذکر که در سه قسمت «استفاده از خدمات اقامت»، «استفاده از خدمات رستوران»، « مسافران در واحدهای اقامتی» تدوین شده، به این شرح است:
رعایت پروتکل ذیل از سوی کارکنان واحدهای اقامتی و همچنین همه مسافران الزامی بوده و فعالان حوزه گردشگری باید بر آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی آن اهتمام ورزند.
واحدهایی که موقتاً تعطیل بوده‌اند لازم است پیش از بازگشایی برنامه کلی نظافت و گندزدایی دقیق در همه قسمت‌ها و فضاهای عمومی بر اساس مندرجات این دستورالعمل انجام دهند.
برخی واحدهای داخلی هتل‌ها مانند آرایشگاه، سالن ورزشی، استخر، سونا و تالار مراسم که جزو مشاغل پرخطر محسوب می‌شوند با دستور وزارت بهداشت و طبق پروتکل‌های آن اصناف بازگشایی خواهند شد.

استفاده از خدمات اقامت

تا حد ممکن سطوح در معرض تماس و قابل آلودگی در اتاق‌ها کاهش یابد بنابراین پیشنهاد می‌شود ظروف اقلامی مینی بار، ملحفه و پتو و بالشت اضافی، فولدرهای اطلاع‌رسانی، مجلات و گلدان و مانند آن جمع‌آوری و به خواست مهمان ارائه شود.
کلیه سطوح در تماس با دست مهمان اعم از دستگیره‌ها و کلیدهای برق، کنترل تلویزیون، گوشی تلفن و مانند آن به صورت گندزدایی شود.
تمام سطوح قابل شست‌وشو در سرویس بهداشتی شامل کف و دیوارها، روشویی، وان، زیردوشی؛ پرده دوش، کابین دوش، و غیره با حفظ ایمنی لوازم برقی به طور روزانه با مواد شوینده و آب داغ شست‌وشو شوند.
همه منسوجات و کالای خواب شامل کاور لحاف، روبالشتی، ملحفه‌ها و رومیزی، حوله و مانند آن بعد از چک اوت مهمان برای شست‌وشو جمع‌آوری شود.
در صورت مشاهده علائم بیماری در مهمان ضمن شست‌وشوی اقلام فوق، پد محافظ تشک پتو و رانر و مانند آن نیز شسته شود.
مهر و سجاده کتب ادعیه و غیره داخل کاور قرار داده تا در صورت استفاده مهمان گندزدایی شود.
برای نظافت و گندزدایی سطوح لازم است از دستمال‌های مختلف با رنگ‌های مختلف استفاده کرده و دستمال تنظیف مرتب با آب داغ و مواد شوینده شسته شود این روش در خصوص زمین شورهای پارچه‌ای و نخی صدق می‌کند.
در هنگام نظافت اتاق‌ها در و پنجره‌ها باز باشد تا تهویه بهتر انجام شود.
صابون مایع و یا جامد تکنفره و دیگر اقلام بهداشتی در اتاق تأمین شود.
در خصوص نحوه جمع‌آوری و تخلیه زباله نهایت دقت و حفاظت فردی رعایت شود و کیسه زباله داخل سطل‌های زباله مرتباً تعویض شود.
شست‌وشوی منسوجات مانند ملحفه ضدعفونی باید با حرارت بالا و استفاده از شوینده‌های قوی انجام پذیرد و پروتکل‌های حفاظت فردی در پرسنل لاندری شدیداً رعایت شود.
فضاهای عمومی، میز پذیرش، تلفن عمومی لابی، دستگاه عابربانک و مانند آن باید مرتب چندبار در روز گندزدایی شود.
رختکن، سرویس‌های بهداشتی پرسنل و سرویس‌های بهداشتی عمومی مرتب با آب داغ و مواد شوینده در تمام سطوح و زوایا شست‌وشو و سپس گندزدایی شود.
در ورودی مراکز اقامتی رستوران داخلی و مجاورت آسانسورها ماده ضدعفونی دست نصب شود.
کلید اتاق قبل و بعد از تحویل از مسافران بوسیله اسپری موجود در پذیرش ضدعفونی شود.
برای ایجاد شرایط ایمن در زمان ورود مهمانان به هتل انجام اقداماتی مانند اسپری مواد ضدعفونی روی لباس و چمدان ایشان یا تعبیه تونل مه پاش مواد ضدعفونی توصیه نمی‌شود و بهتر است از روش‌های علمی و مناسب‌تر استفاده شود.

استفاده از خدمات رستوران

با توجه به ایام خلوتی و به منظور تمرکز خدمات بهداشتی دسترسی مهمانان به تمام فضای نشیمن لابی، رستوران و یا صبحانه‌خوری به نحو شایسته محدود شود یا تاحد ممکن از خدمات روم سرویس استفاده شود.
میزهای رستوران و صبحانه خوری با فاصله یک و نیم متری از یکدیگر چیدمان شود و از دیوارها و پرده‌ها میز و صندوق و مانند آن حداقل یک و نیم متر فاصله داشته باشند.
کف سالن دو بار در روز به وسیله زمین شور آغشته به مواد ضدعفونی، گندزدایی شود.
منوهای رستوران قابل نظافت بوده و مرتب ضدعفونی شوند و همراه منو محلول ضدعفونی دست به مهمان داده شود تا در صورت تمایل دست خود را ضدعفونی کنند.
ظروف و تجهیزات و لوازم اضافی در معرض آلودگی محدود شوند، رومیزی‌ها و لچکی‌ها جمع‌آوری تا امکان گندزدایی سطح میزها فراهم شود یا می‌توان از پوشش‌های یکبار مصرف استفاده کرد.
تمامی ظروف بازگشتی از میز مهمان حتی در صورت عدم استفاده با آب گرم شسته شوند.
بوفه سالاد و غذا در این ایام تعطیل شده و اقلام خوراکی طبق استاندارد و درجه هتل به صورت بسته‌بندی و در ظروف یکنفره ارائه شود.
نان به صورت بسته‌بندی در کیسه و یا سلفون کشیده و قرارداده شود.
حتی‎الامکان از ظروف یکبار مصرف استفاده شود.
دمای پخت استاندارد مواد غذایی رعایت شود.
تا حد امکان زنجیره انتقال گرم برای مواد غذایی تأمین شود که تا زمان سرو در رستوران گرم بماند.
با توجه به نظریه ماندگاری طولانی مدت روی سطوح استیل، در گندزدایی تجهیزات استیل در آشپزخانه‌ها دقت بیشتری شود.
در زمان انتقال ظرف حاوی غذا از آشپزخانه تا رستوران دقت لازم در جهت پیشگیری از آلودگی ثانویه رعایت شود.
زمان فعالیت روم سرویس افزایش یابد تا در حدامکان مسافران در اتاق از خدمات غذا و نوشیدنی استفاده کنند.

مسافران در واحدهای اقامتی

مسافران برای حفظ سلامت خود فقط از خدمات واحدهای اقامتی دارای مجوز که به این منظور کاملاً بهداشتی شده‌اند، استفاده کنند. مسافران تا حد ممکن از روش‌های اینترنتی برای رزرو اتاق استفاده کنند و به توصیه رانندگان تاکسی برای استفاده از خدمات اقامتی واحدهای بدون مجوز عمل نکنند.
پس از انجام مراحل پذیرش و ارائه مدارک و تکمیل فرم‌های پذیرش حتماً دست‌ها را طبق پروتکل شست‌وشو دهید.
پس از استفاده از سرویس‌های بهداشتی عمومی دست خود را طبق پروتکل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به خوبی شست‌وشو داده و خشک کنید یا از محلول ضدعفونی دست استفاده کنید.
پس از خرید هر نوع کالا یا ماده غذایی بسته‌بندی خارج از مرکز اقامتی، قبل از استفاده بسته‌بندی آن گندزدایی شود.
تاحد ممکن از خدمات غذایی رستوران‌های داخل مراکز اقامتی استفاده کنید.
پس از هربار خروج از واحد اقامتی و مراجعت حتماً دست‌ها را به خوبی بشویید.
پرسنل شاغل در واحدهای اقامتی به منظور حفاظت از سلامت گردشگران و به دستور مقامات بهداشتی از پروتکل‌های حفاظت فیزیکی و فردی استفاده می‌کنند لطفاً در این باره با آنها همکاری شود.
درصورت بروز علائم سرماخوردگی در خود و یا اعضای خانواده مراتب را برای مساعدت و راهنمایی به پذیرش اعلام کنید.
برای افزایش اطمینان و ایمنی در فضاهای عمومی از ماسک و دستکش استفاده کنید.
به منظور کاهش سطوح در معرض تماس و قابل آلودگی در اتاق‌ها ظروف، اقلام مینی بار، ملحفه پتو و بالشت اضافی، فولدرهای اطلاع‌رسانی، مجلات، گلدان و مانند آنها جمع آوری شده و به درخواست مسافر ارائه شود.
کلیه سطوح در تماس با دست اعم از دستگیره‌ها کلیدهای برق، کنترل تلویزیون، گوشی تلفن و مانند آن به صورت روزانه گندزدایی می‌شود.
کلیه سطوح قابل شست‌وشو در سرویس بهداشتی شامل کف و دیوارها، روشویی، وان، زیردوشی، گرده دوش، کابین دوش و غیره به طور روزانه با مواد شوینده و آب داغ شست‌وشو شوند.
کلیه منسوجات و کالای خواب شامل کاور لحاف، روبالشتی، ملحفه‌ها، رومیزی حوله و مانند آن به صورت روزانه برای شست‌وشو جمع‌آوری می‌شود و در صورت اعلام مسافر این زمان به بعد از خروج منتقل می‌شود.
مهر و سجاده، کتب ادعیه و غیره داخل کاور قرار داده شده و درصورت استفاده گندزدایی می‌شود.
در ورودی مراکز اقامتی، رستوران داخلی و مجاورت آسانسورها ماده ضدعفونی دست برای استفاده مسافر نصب شده است.
کلیه اتاق قبل و بعد از تحویل به مسافر به وسیله اسپری موجود در پذیرش ضدعفونی می‌شود.
به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی فاصله ایمن را در مبلمان نشیمن لابی، رستوران و یا صبحانه‌خوری رعایت شود.
به منظور کاهش سطوح در معرض تماس و قابل آلودگی در رستوران‌ها ظروف تجهیزات و لوازم اضافی رومیزی‌ها و لچکی‌ها جمع‌آوری شده تا امکان گندزدایی سطح میزها فراهم شود.
بوفه سالاد و غذا در این ایام تعطیل شده و اقلام خوراکی طبق استاندارد و درجه هتل به صورت بسته‌بندی و در ظروف یکنفره ارائه می‌شود.
خدمات روم سرویس آماده ارائه خدمات غذا و نوشیدنی در اتاق است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399