سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 ساعت 10:43
کد خبر: 70515

اطلاعات تکميلي

  • دژپسند:

ناچاریم پیشنهاد امهال مالیات را تکرار کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر اقتصاد در خصوص مالیات می گوید ناچاریم بطور مداوم پیشنهاد امهال، برای ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصاد کشور ببریم، چون بخوبی واقفیم که بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی، بخاطر کرونا با مشکلات زیادی مواجه هستند.

به گزارش وزارت اقتصاد،فقرهاد دژپسند طی سخنانی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونای استان اصفهان در خصوص عملکرد، موانع و مشکلات این ستاد اظهار داشت: در برخی موارد مثل تسهیلات بانکی نیز، به فرمولی رسیده ایم که حداقل 50 درصد سپرده های استانی، صرف ارائه تسهیلات در همان استان شود و خوشبختانه بانک مرکزی هم این موضوع را بخشنامه کرده است.
وزیر اقتصاد در خصوص صادرات نیز با بیان اینکه گزارش وی در خصوص صادرات محصولات پزشکی کشور در حوزه کرونا، در هیات دولت مورد توجه و تقدیر رئیس جمهور قرار گرفته است، گفت: در بحث صادرات، به دلیل برخی آثار جبران ناپذیر آن، خیلی نمی‌توان محدودیت اعمال کرد، چون به خوبی می‌دانیم، اگر بازارهای صادراتی کشور از دست برود، به آسانی قابل احیاء و جبران نیست.
 دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص سیاست‌های وارداتی این وزارتخانه نیز گفت: گمرک جمهوری اسلامی به دو دلیل، واردات را تسهیل می‌کند؛ یکی اینکه 85 درصد واردات ما کالاهای واسطه‌ای، سرمایه‌ای و کالاهای اساسی است و بدون آن، بنگاه‌های تولیدی کشور آسیب می‌بینند و دیگر اینکه در بخش کالاهای اساسی نیز اگر دیر بجنبیم، ممکن است با کمبود مواجه شویم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399