دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 ساعت 10:57
کد خبر: 70473

بانک مسکن پرداخت اختیاری اقساط وام مسکن تا خرداد ۹۹ را تکذیب کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درحالی عضو کمیسیون عمران مجلس از اختیاری شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن تا خرداد ۹۹ خبر داده بود که مدیر امور ارتباطات بانک مسکن این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یوناتن بت‌کلیا،عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که بر اساس تصمیم بانک مسکن پرداخت تسهیلات این بانک تا خرداد 99 اختیاری شد، گفته بود: بر اساس مذاکره کمیسیون عمران مجلس با سرپرست بانک مسکن مقرر شد تسهیلات‌گیرندگان بانک مسکن تا پایان خرداد امسال اقساط را به صورت اختیاری پرداخت کنند.
وی ادامه داد: بر اساس تصمیم بانک مسکن، تسهیلات‌گیرندگان وام مسکن ملزم به پرداخت اقساط تسهیلات تا خردادماه نیستند. طبق اظهارات سرپرست بانک مسکن اگر شعبات بانک مسکن در چند ماه اخیر تسهیلات گیرندگان را مجبور به پرداخت اقساط کرده‌اند، افراد می‌توانند به بانک مراجعه کرده و هزینه پرداختی را پس بگیرند.
عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: همچنین بانک مسکن نشست‌هایی را با بدهکاران کلان بانکی برگزار کرده و در این نشست‌ها توافق‌هایی برای پرداخت بدهی‌های بانکی صورت گرفته است.
این در حالی است که مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن به طور تلویحی این ادعا را تکذیب کرد. مسعود ایزدی در این‌باره اعلام کرد: تمامی دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه تا پایان‌ اردیبهشت‌ماه سال جاری مشمول استفاده از مزایای تعویق سه‌ماهه اقساط هستند.
وی بیان کرد: بانک مسکن در تمامی مقاطع تابع ضوابط و مقررات ابلاغی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و براساس آخرین دستورالعمل‌های ابلاغی بانک مرکزی در تاریخ 98/12/ 15به‌دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا ومشکلات حادث شده مقررشد، برای صاحبان کسب و کارها به‌ویژه کسب و کارهای کوچک که تحت شرایط جدید با مشکلات مالی مواجه شده‌اند؛ تسهیلاتی فراهم شود.
وی افزود: بر اساس بخشنامه ابلاغی تمامی دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک که به دلیل شرایط به‌وجود آمده قادر به بازپرداخت اقساط تسهیلات خود در مواعد مقرر نیستند، باید درخواست خود را به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی ارائه دهند؛ مشروط بر این که بدهی آنان تا تاریخ 98/10/1در طبقه جاری قرار داشته باشد ؛ بانک و موسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند اقساط آنان در ماه‌های اسفند1398،فروردین و اردیبهشت1399را پس از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند.
وی تصریح کرد: تمامی دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه، فارغ از این که امکان پرداخت یا وصول اقساط از آن‌ها وجود داشته باشد و نیز قطع نظر از نوع کسب و کار و فعالیت دریافت کننده قرض‌الحسنه، مشمول استفاده از مزایای تعویق سه‌ماهه اقساط تسهیلات هستند که این موضوع با توجه به لزوم کاهش حضور مشتریان در شعب بانک به دلیل شیوع ویروس کرونا ، بدون نیاز به درخواست از سوی ایشان توسط ادارات مرکزی بانک به صورت متمرکز تحت اقدام است.
مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت با اشاره به این موضوع ادامه داد: این بخشنامه علاوه بر مشمولیت وام‌های قرض‌الحسنه ، مشمول استفاده‌کنندگان از تسهیلات در رسته‌های کسب و کارهایی که مصادیق آنها از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام گردیده و درخواست استفاده از مزایای تعویق سه‌ماهه اقساط خود را به شعبه مربوطه ارائه نمایند نیز است.
ایزدی اضافه کرد: از جمله این کسب و کارها می توان به مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی و... اشاره کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399