شنبه, 13 ارديبهشت 1399 ساعت 09:31
کد خبر: 70358

برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دبستانی‌‌ها در ابتدای مهر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون نحوه ارزشیابی پایانی از دانش‎آموزان دوره ابتدایی گفت که برگزاری برنامه‎های جبرانی برای اطمینان از فراگیری کامل سه مهارت پایه‌ای خواندن، نوشتن و حساب کردن در ابتدای سال تحصیلی آینده پیش‎بینی شده است.

به گزارش ایسنا، رضوان حکیم‌زاده درباره نحوه ارزشیابی‌های پایانی دوره ابتدایی اظهار کرد: برای دانش‎آموزان دوره ابتدایی طبق دستورالعمل تهیه شده و جلساتی که در شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شد ارزشیابی کیفی - توصیفی و بر پایه ارزیابی معلم انجام خواهد شد.
وی افزود: در سال‌های گذشته امتحان هماهنگ منطقه‌ای در پایه ششم ابتدایی برگزار می‌شد که البته از قبل هم انتقادهایی بر آن وارد بود و در تجدید نظرهای آیین‎نامه ارزشیابی کیفی توصیفی پیش بینی کرده بودیم که آزمون هماهنگ منطقه‌ای را حذف کنیم و امسال به دلیل شرایط خاصی که پیش آمد این آزمون را نخواهیم داشت. خانواده ها از این جهت اصلا نگرانی نداشته باشند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه پیش‎بینی شده با توجه به اهمیت مهارت‌های پایه خواندن، نوشتن و حساب‎کردن به ویژه در پایه‌های اول دبستان اگر لازم باشد برنامه‌های جبرانی در شروع سال تحصیلی آینده لحاظ شود، اظهار کرد: معلمان زحمت می‌کشند و ارزشیابی انجام می‌دهند که حتما دانش آموزان این مهارت‌ها را کسب کرده و به پایه بعدی بروند. اطمینان از یادگیری صحیح مهارت‌های پایه در برنامه کار آموزش و پرورش خواهد بود.
حکیم زاده درباره مشکلات شبکه شاد نیز توضیح داد و گفت: آموزش و پرورش قبل از راه‎اندازی سامانه شاد،‌ اقدامات متفاوتی در سطح ملی و منطقه‎ای انجام داد و از جمله آنها می‌توان به پخش دروس از طریق رسانه ملی اشاره کرد. در مناطق دوردست نیز راهبران آموزشی درسنامه‌هایی تهیه و به دست دانش‎آموزان رساندند.
وی افزود:‌ در این میان، لزوم داشتن یک برنامه منسجم هماهنگ که امکان نظارت را فراهم کند و منبع خوبی از محتوای مناسب را در اختیار دانش‎آموزان قرار دهد و مورد تایید آموزش و پرورش باشد، ایجاب می‌کرد یک اپلیکیشن با فضای کاملا آموزشی راه‎اندازی شود. حتما اشکالاتی در شروع کار به این بزرگی وجود دارد و همکاران ما روز به روز در حال کاهش و رفع اشکالات هستند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: آموزش و پرورش تابع تصمیمات ستادملی کرونا است. درباره نحوه برگزاری امتحانات اگر به آموزش و پرورش اعلام شود که برگزاری امتحانات با حفظ فاصله اجتماعی امکان‎پذیر است یا خیر؟ این کار انجام می‌شود. اما هنوز این امر نهایی نشده است. آموزش و پرورش باید متناسب با شرایط اقداماتی را پیش‎بینی کند که هم سلامت دانش‎آموزان حفظ شود و هم برنامه‎ها اجرا شوند.
حکیم زاده، درباره مشکل تداخل زمانی استفاده از شبکه شاد در خانواده‌هایی که چند فرزند محصل دارند، اظهار کرد: زمان برگزاری کلاس‌ها شناور است. همزمان امکان استفاده از آموزش دروس تلویزیونی نیز وجود دارد. از مدیران خواسته‎ایم که اطلاعات دانش‎آموزانی که به هر دلیلی به شبکه شاد دسترسی نداشته‎اند با ذکر علت، احصا کنند که برنامه‌های جبرانی را برای آنها مدنظر قرار بدهیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399