چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399 ساعت 10:59
کد خبر: 70303

حاجی‌میرزایی: سال 99 را بدون مطالبات معوق معلمان آغاز کردیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر آموزش ‌و پرورش با بیان اینکه معلمان در شرایط کرونا از آزمون همنوایی و همدردی با مردم خیلی خوب برآمدند و آرزوی من دغدغه کمتر برای معلمان و بالا رفتن سطح آموزش در دانش‎آموزان کشور است، گفت که مأموریت نظام تعلیم و تربیت، پوشش حداکثری آموزش به همه کودکان است.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا ناچار به تعطیلی مدارس شدیم و هنوز هم به‌طور دقیق زمان بازگشایی مدارس مشخص نیست گفت: بنابراین دو راه پیش رو داشتیم یا آموزش را رها کنیم که کار منطقی و معقولانه‌ای نبود و یا باید به آموزش در زمان تعطیلات ادامه می‌دادیم.
وی با اشاره به تأکید وزارت آموزش ‌و پرورش بر تداوم فعالیت‌های یادگیری دانش‎آموزان گفت: برای ادامه آموزش در زمان تعطیلات، ابتدا از تلویزیون کمک گرفتیم و خوشبختانه در کوتاه‌ترین زمان، یعنی یک هفته بعد از تعطیلات مدارس برنامه‌های آموزشی دانش‎آموزان از شبکه 4 و شبکه آموزش، به دانش‎آموزان ارائه شد.
حاجی میرزایی با برشمردن مزایا و معایب سیستم آموزش‌های تلویزیونی گفت: استفاده از ظرفیت آموزش تلویزیونی اگرچه خوب است ولی به دلیل تعاملی نبودن برنامه‌های تلویزیون، کافی نبود. از طرفی فرصتی که تلویزیون به پخش برنامه‌های آموزشی اختصاص می‌داد در مقایسه با دروس قابل‌ارائه در آموزش ‌و پرورش بسیار کم بود. بنابراین لازم بود تدبیری کنیم تا دانش‎آموزان بتوانند فضایی مانند فضای کلاس را در بستر مجازی تجربه کنند و معلمان بتوانند در بستر فضای مجازی ضمن تعامل دوسویه با دانش‎آموزان خود، پرسش و پاسخ و امتحانات را همانند آنچه در فضای کلاس بوده، به سرانجام برسانند.
حاجی میرزایی بابیان اینکه در مدارس غیردولتی تعیین شهریه تابع چهارچوب آیین‎نامه‌ها و قانون است، گفت: شهریه در دو بخش فعالیت‌های درسی و فعالیت‌های فوق‌برنامه مدارس غیردولتی تعیین می‌شود؛ بخشی از آن‌که متوجه آموزش یا همان فعالیت درسی است باید کامل پرداخت شود چون آموزش در زمان تعطیلات مدارس هم استمرار داشته است ولی در مورد بخشی که به فعالیت‌های غیردرسی از قبیل اردوها، سرویس مدارس و... اختصاص داشته است، اگر کار انجام‌شده، پرداخت شود و در غیر این صورت به خانواده‌ها بازگردانده خواهد شد.
وزیر آموزش ‌و پرورش در مورد نحوه برگزاری امتحانات در مقاطع تحصیلی مختلف گفت: امتحانات پایه دوازدهم در خردادماه و در جهت رعایت حقوق دانش‎آموزان ترجیحاً به‌صورت حضوری برگزار می‌شود. برنامه‌ای که هم‌اکنون پیشنهادشده این است که از نیمه خرداد امتحانات پایه دوازدهم به مدت سه هفته و به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد و پس از پایان امتحانات بعد از 20 روز امتحان کنکور برگزار خواهد شد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: در دوره ابتدایی ارزیابی توصیفی داریم و این ارزیابی در اختیار معلم است که معلم در پایان زمان آموزش، با توجه به عملکرد دانش‌آموز نمره می‌دهد در این دوره اختیار نمره به معلم واگذارشده و در بقیه مقاطع اگر امکان برگزاری امتحانات به‌صورت حضوری باشد امتحانات را به‌صورت حضوری و اگر مخاطره‌ای برای سلامتی دانش‎آموزان باشد، به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود و تشخیص این مهم بر عهده معلم است.
وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: در شرایطی وارد سال 99 شدیم که خوشبختانه مطالبات معوق نداشتیم و حقوق تمام معلمین به‌جز معلمان خرید خدمات آن‌هم در برخی مناطق، به‌طور کامل پرداخت‌شده بود. حقوق معلمان خرید خدمات با آموزش ‌و پرورش نیست و معمولاً این معلمان با شرکت‌هایی طرف قرارداد هستند که باید حقوق آن‌ها از طریق همان شرکت‌ها پرداخت شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399