چهارشنبه, 03 ارديبهشت 1399 ساعت 16:57
کد خبر: 70047

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران:

هیچ سهمیه‌ای از ماسک و اقلام بهداشتی برای نانوایی‌ها تعیین نشده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیلا ابوالفتحی

عصراقتصاد- رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران عنوان کرد که رعایت پروتکل‌ها بدون اقلام بهداشتی در نانوایی‌ها امکان‌پذیر نیست و تاکنون هیچ سهمیه‌ای از ماسک و اقلام بهداشتی برای نانوایی‌ها تعیین نشده است.

به گزارش عصر اقتصاد، نشست خبری با حضور روسای اتحادیه‌های تولیدکنندگان نان، قائم مقام معاون وزیر و معاون اداری و مالی شرکت بازرگانی دولتی ایران تحت عنوان «اجرای پروتکل‌های بهداشتی در نانواخانه‌ها در زمان شیوع ویروس کرونا» امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

5 اردیبهشت آخرین فرصت ثبت‌نام فعالان صنفی نانوایی در سایت سلامت

 رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران گفت: طبق دستور دولت نانوایان از همان ابتدا که ویروس کرونا به کشورمان وارد شد، موظف به تأمین نان بدون تأخیر و تعطیل شدند.
بیژن نوروز‌مقدم ادامه داد: بعد از جلسه‌ای که در ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل شد مقرر شد تا کلیه اصناف در سایت سلامت ثبت‌نام کنند و بر این اساس واحدهای نانوایی نیز موظف به ثبت‌نام در این سامانه برای ادامه فعالیت شدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از دو سوم اعضاء ما در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، گفت:‌ روز جمعه 5 اردیبهشت، آخرین فرصت برای ثبت‌نام فعالان صنفی نانوایی سنتی است.
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران با اشاره به اینکه نانوایی‌ها تمام پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی را رعایت می‌کنند، گفت: حتی برای رعایت فاصله بین مشتریان نیز در خارج از مغازه اقدام به علامت‌گذاری کرده‌اند تا هر مشتری با رعایت فاصله در نوبت خود قرار گیرد.
وی با انتقاد از اینکه مواد ضدعفونی‌کننده و اقلام بهداشتی از قبیل ماسک در اختیار نانوایی‌ها قرار نگرفته است،‌گفت: علیرغم اینکه نامه درخواست این اقلام توسط اتحادیه نانوایان سنتی به وزارت صنعت نوشته شد و وزارت صنعت هم آن را به ستاد ملی کرونا ارجاع داده است، اما هنوز هیچ سهمیه‌ای برای نانوایی‌ها در نظر گرفته نشده است؛ لذا نانوایی‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن واحد خود هزینه شخصی انجام می‌دهند.
نوروزمقدم اظهار کرد: مشکل دیگر نانوایان این است که بر اساس پروتکل، نانوا ملزم به استفاده از دستکش لاتکس است در حالی که این نوع دستکش در بازار کمیاب و گرانقیمت است و نانوایان قادر به تهیه آن نیستند، لذا از دستکش‌های معمولی پلاستیکی استفاده می‌کنند که در صورت مشاهده آن توسط بازرسی با آنها برخورد می‌شود.
وی اظهار کرد: برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم است تا موارد مورد نیاز آن نیز در اختیار نانوایان قرار گیرد.
الزام به اجرای قوانین و مقررات و پروتکل‌های بهداشتی در شرایطی که با ویروس کرونا مواجه هستیم بدون فراهم کردن زیرساخت‌های آن نتیجه‌بخش نخواهد بود و فقط باعث می‌شود که نانوایان و مشتریان با یکدیگر درگیر شوند.
وی افزود: لذا لازم است تا برای رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی نیاز این بخش هم تأمین شود و ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده در اختیار واحدهای نانوایی قرار گیرد.

* تحویل اقلام بهداشتی به واحدهای صنفی نانوایی

در ادامه قاسم زراعت‌کار، رئیس اتحادیه تعاونی نانوایان تهران بیان کرد: تعاونی نانوایان تهران پس از بازگشایی ادارات از 16 فروردین تلاش خود را برای تأمین اقلام بهداشتی انجام داد؛ لذا با کمک سپاه و بسیج اصناف موفق به تهیه ماسک فیلتردار و ساده و همچنین ژل ضدعفونی‌کننده دست شده است.
زراعت‌کار افزود: حدود 20 هزار ماسک تعاونی تهیه کرده که در صورت مراجعه نانوایی‌ها به تعاونی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به قیمت 90 هزار تومانی هر لیتر الکل 70 درصد اظهار داشت: نانوایان با توجه به نرخ ثابت نان و مشکلاتی که نانوایان دارند تأمین این اقلام برای آنها هزینه‌بر است.

* رعایت پروتکل‌های بهداشتی نباید منجر به از بین رفتن آرامش روانی شود

در ادامه اصغر پابرجا، رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی نیز در این جلسه گفت: متأسفانه به دلیل عدم اطلاع مشتریان از پروتکل‌های بهداشتی ممکن است در خصوص رعایت برخی از موارد بهداشتی اشتباهاتی صورت گیرد.
وی اظهار کرد: نانوایی که پای تنور قرار می‌گیرد و خمیر را در داخل تنور قرار می‌دهد و یا فردی که نان را از تنور خارج می‌کند بر اساس پروتکل‌های بهداشتی نیازی به استفاده از دستکش ندارد؛ این در حالی است که متأسفانه مشتریان از این موضوع اطلاع ندارند و ممکن است به این مسأله اعتراض کنند، در حالی‌که بر اساس پروتکل بهداشتی وضع‌شده اقدامی خلاف قانون صورت نگرفته است.
پابرجا همچنین افزود: نان در لحظه‌ای که از تنور خارج می‌شود سالم است و هیچگونه آلودگی ندارد؛ بنابراین مردم برای حفظ بهداشت نان بهتر است با خود پارچه‌ای همراه داشته باشند و نان را در داخل آن قرار دهند و از نایلون استفاده نکنند، زیرا نایلون تا حدودی آلودگی را جذب می‌کند.
رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی افزود: عدم آگاهی از چگونگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی نباید منجر به از بین رفتن آرامش روانی شود؛ لذا مردم باید بخشی از بهداشت نانوایی‌ها را خود رعایت کنند، به عنوان مثال می‌توانند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی این کار را انجام دهند.
در ادامه این جلسه محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران با بیان اینکه ما هم پروتکل‌های بهداشتی را در اختیار واحدهای صنعتی تولید نان قرار داده‌ایم گفت: استفاده از ماسک و دستکش بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ضروری است ضمن اینکه واحدهای نانوایی نباید پول نقد از مشتری دریافت کنند.

  *تولیدکنندگان نان صنعتی نیاز به سهمیه اضافه آرد ندارند

قائم مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، در خصوص قول افزایش سهمیه آرد واحدهای تولیدی در اواخر اسفندماه گفت: بیست و پنج اسفندماه سال گذشته به دلیل پیک شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی در مصرف نان و نیز گرایش و افزایش تقاضای مردم به نان‌های بسته‌بندی شده ما جلسه‌ای را با تولیدکنندگان نان‌های صنعتی برگزار کردیم. در این جلسه مقرر شد که تولیدکنندگان نان‌های صنعتی یک شیفت به تولید خود اضافه کنند و ما اعلام آمادگی کردیم که در صورت نیاز سهمیه آرد اضافه در اختیارشان قرار دهیم
حنان ادامه داد: اما طی بررسی‌هایی که انجام شد مشخص شد نان‌های صنعتی در این ایام به طور کامل متناسب با نیاز و تقاضا تولید و عرضه شد و کمبود یا تقاضای بیشتر از سوی مردم وجود نداشته است که واحدها برای تولید اضافه نیاز به سهمیه آرد اضافی داشته باشند.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در ادامه تأکید کرد: ما در جلسه اعلام کردیم که در صورت افزایش تقاضای مردم سهمیه آرد اضافی در اختیار تولیدکنندگان نان صنعتی قرار می‌دهیم، اما بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که کمبودی از بابت عرضه نان‌های صنعتی نسبت به نیاز مردم تاکنون وجود نداشته و عرضه متناسب با تقاضا صورت می‌گیرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399