سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 01:00
کد خبر: 69213

شکایت انجمن صنفی مرغداران از وزارتخانه‌های کشاورزی و صمت به دستگاه قضایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور اعلام کرد که شکایت از دو وزارتخانه کشاورزی و صمت تنظیم شده است و این کانون قصد دارد از شرکت پشتیبانی امور دام نیز به دستگاه قضائی شکایت کند.

به گزارش ایلنا، حبیب اسدالله‌نژاد با بیان اینکه افزایش قیمت دو نهاده مهم ذرت و سویا ادامه دارد، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم سویا به 3 هزار و 150 تومان تا 3 هزار  و 200 تومان و هر کیلوگرم ذرت به 2 هزار و 50 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: افزایش قیمت در حالی است که برای هر یک از این نهاده‌ها قیمت مصوب تعیین شده است.

اسدالله‌نژاد قیمت مصوب هر کیلوگرم ذرت را یک هزار و 350 تومان و هر کیلوگرم سویا را 2 هزار و 450 تومان عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه همزمان با افزایش قیمت نهاده‌ها قیمت خرید مرغ از مرغداران نیز در حال کاهش است، افزود: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ از مرغداران 5 هزار و 700 تا 6 هزار تومان خریداری می‌شود.

اسدالله‌نژاد قیمت تمام‌شده هر کیلوگرم مرغ با توجه به هزینه‌های تولید را 10 هزار تا 10 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

به گفته نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور؛ در حال حاضر میزان زیان مرغداران در هر کیلوگرم مرغ به بیش از 4 هزار تومان رسیده است.

وی با انتقاد از سیاست‌های دولت در برخورد با وضع پیش‌آمده برای تولیدکنندگان اظهار کرد: برای جلوگیری از ورشکستگی تعداد زیادی از مرغداران که نتیجه آن قرار گرفتن کشور در وضع بد اقتصادی خواهد بود به بالاترین مقام کشور، مقام معظم رهبری، نامه‌ای را ارسال کرده‌ایم.

اسدالله‌نژاد اضافه کرد در این نامه ضمن انتقاد از دستگاه‌های اجرایی خواستار جبران خسارت، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، استمهال وام‌های بانکی و واگذاری برنامه تولید و بازار به تشکل‌ها و اتحادیه‌های تولیدی شدیم.

وی درباره آخرین وضعیت شکایت مرغداران از وزارت کشاورزی و صمت به مراجع قضایی نیز گفت: این شکایت در دو قالب تنظیم شده است و در حال انجام امور مربوط به آن هستیم و تا به نتیجه رسیدن پیگیر خواهیم داد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور همچنین از تصمیم برای شکایت از شرکت پشتیبانی امور دام کشور خبر داد.

وی گفت: وظیفه این شرکت حمایت از تولیدکننده در بحران است، اما هم‌اکنون به جای حمایت از مرغداران برای باز کردن مسئولیت از سر خود، اقدام به خرید مرغ از کشتارگاه کرده که نتیجه آن نه تنها کمک به مرغداران نیست بلکه روانه کردن سود به جیب واسطه‌هاست.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399