یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 13:10
کد خبر: 69110

انجام سومین مرحله ثبت‌نام مسکن‌ ملی به شرط تامین زمین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هر چند تعهد وزارت راه و شهرسازی ساخت 400 هزار واحد مسکونی است اما با تکمیل ظرفیت هم تولید مسکن را ادامه می دهیم.

محمود محمودزاده درباره ادامه پروژه مسکن ملی پس از اتمام ظرفیت 400 هزار واحد مسکونی تعهد داده شده، گفت: پروژه مسکن ملی با ساخت 400 هزار واحد طراحی شد که البته براساس قراردادهایی که با چند دستگاه و وزارتخانه منعقد کردیم، میزان ساخت واحد مسکونی در این برنامه افزایش یافت.
وی افزود: همچنین در دو مرحله ثبت‌نامی مسکن ملی یک میلیون و 600 هزار نفر متقاضی شرکت در این طرح بودند که 240 هزار نفر متعلق به ثبت‌نام‌های مرحله اول هستند که پالایش‌های آن به پایان رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در مرحله دوم یک میلیون و 360 هزار نفر ثبت‌نامه کردند، گفت: هنوز پالایش‌های مرحله دوم انجام نشده است اما براساس تجربه قبلی، احتمال ظرفیت موجود (400 هزار واحد) با اتمام فرایند ثبت‌نام مرحله دوم تکمیل می‌شود.
محمودزاده تاکید کرد: اما یکی از استراتژی‌های وزارت راه و شهرسازی این است که تولید مسکن به صورت مستمر ادامه پیدا کند. بنابراین هرچند تعهد ما ساخت 400 هزار واحد بود اما تا زمانی که اراضی مورد نیاز تامین شود، ساخت و ساز مسکن ملی ادامه پیدا می‌کند.
وی افزود: بنابراین به شرط تامین اراضی مورد نیاز در هر استان، مرحله سوم ثبت‌نام‌ها انجام خواهد شد.
معاون امور مسکن و ساختمان در پاسخ به این سوال که چه تعداد از واحدهای مسکن ملی وارد مرحله اجرا شده‌اند، گفت: 210 هزار واحد مسکن ملی در مراحل مختلف اجرا هستند که 100 هزار از این واحدها در قالب وام‌های خودمالک در حال اجرا هستند.
محمودزاده افزود: همچنین اراضی ساختمان‌های دو تا چهار واحده به متقاضیان ارائه شده تا با نظارت بنیاد مسکن توسط خودشان ساخته شوند که این پروژه معمولا متعلق به شهرهای کوچک است.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت میزان آورده متقاضیان گفت: پرونده حدود 50 هزار نفر از متقاضیان مرحله اول ثبت‌نام تکمیل شده و این افراد آماده معرفی به بانک هستند تا آورده خود را واریز کنند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این روند فعلا متوقف شده است تا حضور مردم در بانک‌ها به حداقل برسد.
محمودزاده از امکان واریز اینترنتی آورده متقاضیان خبر داد و گفت: همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی و بانک در تلاش هستند تا امکان واریز اینترنتی آورده‌ها را فراهم کنند تا نیازی به حضور متقاضیان در بانک‌ها نباشد.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399