یکشنبه, 11 اسفند 1398 ساعت 09:01
کد خبر: 67899

اطلاعات تکميلي

  • به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا

بزرگترین نمایشگاه گردشگری جهان پس از ۵۴ سال لغو شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایشگاه ITB برلین به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری در جهان از سوی دولت فدرال آلمان و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای اولین بار پس از ۵۴ سال لغو شد.

سایت نمایشگاه گردشگری برلین در بیانیه‌ای نوشت: براساس تصمیم دولت فدرال آلمان این نمایشگاه برای اولین بار در تاریخ گردشگری جهان برگزار نخواهد شد.
نمایشگاه ITB قرار بود از روز چهارشنبه ۱۴ اسفندماه در شهر برلین به مدت پنج روز برگزار شود.  پیش‌بینی شده بود بیش از ۱۰ هزار شرکت کننده از ۱۸۰ کشور در این رویداد جهانی شرکت کنند. ایران بیشتر از یک دهه است مستمر در این نمایشگاه حضور دارد.
این نمایشگاه به عنوان بورس گردشگری جهان شناخته می‌شود. برآورد شده بود ITB امسال حدود ۷ بیلیون یورو درآمد حاصل کند. سال گذشته حدود ۱۶۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده بودند.
برخی مسئولان دولت فدرال آلمان در یک هفته گذشته بارها به مسئولان نمایشگاه برلین درباره خطر شیوع بیشتر ویروس کرونا در صورت برگزاری رویداد هشدار داده و خواسته بودند آن را به زمان دیگری موکول کنند که سرانجام با تصمیم وزارتخانه‌های بهداشت و اقتصاد دولت فدرال آلمان، ITB  برلین لغو شد و زمان اجرای آن تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد.
نمایشگاه برلین پیش‌تر شهرهای آلوده در کشورهای چین، ایران و کره جنوبی را مشخص کرده بود و از شرکت‌کنندگان خواسته بود پیش از حضور در این رویداد، برگه سلامت تهیه کنند. علاوه بر این اعلام شده بود در صورت سفر به یکی از شهرهای ووهن در چین، یا قم در ایران و دیگر شهرهای آلوده در کره جنوبی و ایتالیا، اجازه حضور در این نمایشگاه به آنها داده نمی‌شود.
مسئولان بهداشت شهر برلین از برگزارکنندگان این نمایشگاه خواسته بودند اثبات کنند شرکت‌کنندگان از مناطق آلوده به ویروس کرونا شرکت نمی‌کنند و کنترل‌های شدیدی در این زمینه داشته باشند.
مرکز نمایشگاه برلین سرانجام در بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که قادر به اجرای چنین تدابیری نیست و نمایشگاه گردشگری ۲۰۲۰ را تنها به توصیه مقامات بهداشتی این کشور و با هدف حفظ سلامتی شرکت‎کنندگان و شهروندان لغو می کند.
رئیس هیئت نظارت بر مسی برلین (برگزار کننده نمایشگاه) نیز گفت: ITB برلین تاکنون در تاریخ ۵۴ ساله خود چنین وضعیت مشابهی را تجربه نکرده است ما از همه غرفه داران و شرکای خود در اقصی نقاط جهان تشکر کنیم که طی چند روز و هفته گذشته در کنار ITB برلین ایستادند. ما مشتاقانه منتظر ادامه روابط با شرکای خود در بازار هستیم.
 
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399