یکشنبه, 04 اسفند 1398 ساعت 08:47
کد خبر: 67633

بزرگترین مجتمع گردشگری کشور بورسی می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: بزرگترین مجتمع گردشگری متمرکز با نام "رویا" سروستان تا پاییز سال 99 وارد بورس خواهد شد.

سیف اله جوان رئیس هیات مدیره شرکت عمران توسعه همه مردم دنیا در گفتگو با عصراقتصاد درخصوص نخستین شرکت سهامی عام تخصصی گردشگری کشور گفت: مجتمع گردشگری "رویا" سروستان زیرمجموعه هلدینگ "شرکت عمران توسعه همه مردم دنیا" بوده و دارای مجتمع خدماتی، رفاهی بین راهی، مجتمع فروشگاهی، درمانگاه، هتل، مجتمع ویلایی، مجموعه بوم گردی براساس خانه‌های‌بومی مناطق مختلف کشور و نیز 30 هکتار شکارگاه است.
جوان با اشاره به سابقه شرکت مادر افزود: شرکت عمران توسعه همه مردم دنیا به عنوان نخستین شرکت سهامی عام تخصصی کشور در تاریخ ۱۳۸۶/۰۶/۲۶ تاسیس شد. این شرکت به عنوان یک شرکت توسعه دهنده املاک در بخش گردشگری فعالیت خود را آغاز کرد. در این راستا با دریافت مصوب هیات وزیران و به موجب مجوز هیات دولت (موافقت نامه تاسیس منطقه نمونه گردشگری سروستان) و در پی آن، قرارداد منطقه نمونه گردشگری میان این شرکت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بسته شد.
وی با تاکید بر ویژگی های این مجتمع گردشگری اظهار کرد: منطقه نمونه گردشگری رویا در عرصه‌های و تفریح و سرگرمی و گذران اوقات فراغت، اقامت موقت در فضاهای در نظر گرفته شده، چادرهای عشایری، سکوهای استقرار، کتوک ها و …، پرورش و تولید و عرضه گل، باغسازی ایرانی، تعامل کشاورزی و گردشگری، طبیعت گردی، معرفی جاذبه‌های فرهنگی- تاریخی ایران و جهان و ارائه خدمات متنوع بین راهی یک الگوی قابل توجه است.
رئیس هیات مدیره شرکت عمران توسعه همه مردم دنیا ادامه داد: مجتمع "رویا" سروستان در فاصله کمتر از ۵ کیلومتری از یک اثر جهانی ثبت شده یعنی کاخ ساسان قرار دارد. این اثر سالانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. همچنین نام مجتمع به عنوان نزدیک ترین مجتمع خدماتی به این اثر نیز ثبت شده است.
مجتمع گردشگری "رویا" نخستین مجتمع گردشگری کشور است که برمبنای باغ‌های ایرانی اجرا شده که در همین رابطه 8 هکتار باغ زیتون طراحی شده که هم پذیرای گردشگران خواهد بود و هم تامین کننده زیتون برای کارخانه روغن کشی که با دو برند باما و بامن ثبت شده در حوزه صنایع غذایی متعلق به شرکت عمران توسعه همه مردم دنیا است.
به گفته جوان، در این مجتمع گردشگری سعی شده علاوه بر میزبانی از گردشگران به بهترین نحو، محیط زیست نیز با کمترین آسیب مواجه شود به همین دلیل تفکیک پسماند، استفاده از انرژی خورشیدی، به کمینه رساندن مصرف مواد شیمیایی و مصنوعی از دیگر فعالیت‌های این مجتمع گردشگری است.
وی افزود: پست برق 50 کیلوواتی با حمایت دولت و به ارزش 2هزار و 800 میلیارد ریال برای این مجتمع در نظر گرفته شده است.
رئیس هیات مدیره شرکت عمران توسعه همه مردم دنیا از بورسی شدن مجتمع گردشگری خبرداد و گفت: همچنین براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است منطقه نمونه گردشگری رویا تا پاییز سال 99 وارد بورس شود.
این مجتمع در 70 کیلومتری جنوب شرقی شیراز (شهرستان سروستان) واقع شده که اولین مجتمع گردشگری سبز کشور است و فاصله زمانی آن از شیراز 50 د قیقه، از شهر فسا حدود 45دقیقه، از شهر جهرم حدود 60 دقیقه، از شهر خرامه حدود 25 دقیقه و از شهر خاوران حدود 30 دقیقه است.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399