سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 13:17
کد خبر: 67474

ما عزم جدی داریم که از طریق بانک‌های اطلاعاتی مانع فرار مالیاتی شویم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: ما عزم جدی داریم که از طریق بانک‌های اطلاعاتی مانع فرار مالیاتی شویم و عدالت مالیاتی را اجرا کنیم.

در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی امیدعلی پارسا با اشاره به جلسه هفته گذشته خود با فعالان اقتصادی و مشکلات مطرح شده در حوزه مالیات ارزش افزوده گفت: استرداد این مالیات در سریع‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد و من به معاون خود دستور دادم که ابتدا استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان انجام بگیرد و سپس سایر هزینه‌ها پرداخت شود زیرا این موضوع حلقه اول زنجیره ارزش و تامین ارز در کشور است.
پارسا افزود: میزان افزایش مالیات افراد حقوقی در بودجه سال آینده کمتر از نصف افزایش درآمدهای مالیاتی است که در بودجه پیشنهاد شده هدف اصلی ما مقابله هوشمندانه با فرارهای مالیاتی است که این موضوع از نظر ما دزدی از بیت المال تلقی می‌شود.
وی با اشاره به استفاده از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین در سازمان امور مالیاتی گفت: ما عزم جدی داریم که از طریق بانک‌های اطلاعاتی مانع فرار مالیاتی شویم و عدالت مالیاتی را اجرا کنیم.
پارسا در پایان تصریح کرد: با استفاده از این وظایف، میزان خوبی از فرارهای مالیاتی مشخص شده است که پرونده آنها را به مراجع قضایی ارسال کردیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399