سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 10:30
کد خبر: 67456

وزیر اقتصاد و دارایی: کسی که مالیات خوب می‌دهد نباید تحت فشار قرار بگیرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر اقتصاد گفت: ما پایه‌های جدیدی را در حوزه مالیات معرفی کردیم و در این راستا معافیت‌های مالیاتی را هم پیشنهاد داده‌ایم چرا که ما معتقدیم کسی که مالیات خوب می‌دهد نباید تحت فشار قرار بگیرد.

فرهاد دزپسند وزیر اقتصاد و دارایی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع فعالان اقتصادی با اشاره به نگرانی بخش خصوصی برای اخذ مالیات گفت: باید به بخش خصوصی فعال، منضبط اطمینان خاطر بدهیم که رویکرد دولت و به خصوص وزارت اقتصاد در راستای پرکردن منابع مالی دولت قصد فشار بر بخش خصوصی ندارد.

وی ادامه داد: خزانه کشور نیاز دارد که از طریق منابع سالم در آمد داشته باشد از این رو ما نیاز نداریم عزیزانی که خوش حساب هستند زیر شکنجه قرار دهیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه ما باید تنش‌های غیرواقعی بازار سکه،ارز و طلا را کنترل کنیم بیان کرد : ما همواره از اتاق ایران برای جلوگیری از فرار مالیاتی کمک خواستیم و بر همکاری خود در این راستا تاکید داریم.

دژپسند تصریح کرد: ما پایه‌های جدیدی را در حوزه مالیات معرفی کردیم و در این راستا معافیت‌های مالیاتی را هم پیشنهاد داده‌ایم چرا که ما معتقدیم کسی که مالیات خوب می‌دهد نباید تحت فشار قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: ما در سال گذشته صادرات خوبی داشتیم ولی در حوزه برگشت ارز با مشکل رو‌به رو بودیم اما این روند را چکشی برای صادرکنندگان عزیز نکردیم از این رو ما اگر در مورد برگشت ارز اطمینان حاصل کنیم معافیت را کامل اعمال خواهیم کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399