یکشنبه, 27 بهمن 1398 ساعت 15:56
کد خبر: 67370

در جلسات تعیین مزد، دولت حرف آخر را می‌زند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رئیس اتاق بازرگانی گفت: در فرایند تعیین مزد، علیرغم شعار سه‌جانبه‌گرایی، دولت تاثیرگذار است و از این نهاد می‌خواهیم هر میزان که مزد کارگران خود را افزایش می‌دهد همان میزان را برای کارگران بخش خصوصی پیاده کند.

در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح‌ورزی نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مشکلات کارفرماها و کارگران با قانون کار گفت: شرایطی در 40 سال اخیر به وجود آمده که انگار قانون کار و تامین اجتماعی طلسم شده است که حتی اصلاح قوانین آن نتیجه نخواهد داد. از سوی دیگر 80 درصد گلایه‌های فعالان اقتصادی در سه حوزه مالیات، تامین اجتماعی و روابط کار است.
وی با اشاره به ارجاع پرونده‌ها به دیوان عالی گفت: نگاهی به آمار پرونده‌های موجود در دیوان نشان می‌دهد که عمده آنها نیز در رابطه با همین موضوعات است. این یعنی هیچ یک از کارکردهایی که برای قوانین کار و تامین اجتماعی متصور بودیم، محقق نشده و نارضایتی کارفرمایان و کارگران در شرایط موجود ناشی از همین موضوع است.
رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد ادامه داد: شاید قوانین ایراد دارند از دولت تدبیر و امید انتظار داریم اقدامی موثر در این خصوص انجام شود و قوانین و اصلاح قانون کار و تامین اجتماعی هرچه زودتر در دستور کار قرار بگیرد.
این نماینده کارفرمایان در شورای تعیین دستمزد گفت: در فرایند تعیین مزد، علیرغم شعار سه‌جانبه‌گرایی، دولت تاثیرگذار است و از این نهاد می‌خواهیم هر میزان که مزد کارگران خود را افزایش می‌دهد همان میزان را برای کارگران بخش خصوصی پیاده کند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395