شنبه, 26 بهمن 1398 ساعت 13:46
کد خبر: 67318

عرضه کنندگان خودرو ملزم به ایفای تعهدات خود می‌باشند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت در ارتباط با آخرین پیگیریهای انجام شده پیرامون پرونده شرکت صنعت خودرو آذربایجان(آذویکو) بیان کرد : با توجه به ارجاع پرونده شرکت بدلیل عدم ایفای تعهدات به سازمان تعزیرات حکومتی و نظر به آخرین پیگیری های انجام شده مراتب از طریق شعبه 64 تعزیرات حکومتی استان تهران نیز در حال رسیدگی و تعیین تکلیف می باشد.

به نقل از وزارت صمت، وحید منایی در ادامه افزود: در این ارتباط با توجه به وجود حدود 746 دستگاه خودروی ناقص کف کارخانه شرکت، مقرر گردید شرکت صنعت خودرو آذربایجان تحت نظارت شعبه مذکور نسبت به تکمیل و واگذاری آن بر اساس تاریخ اولویت ثبت نام و تحویل این خودروها به خریداران مرتبط اقدام کنند.
وی ادامه داد: ضمنا تا این تاریخ شرکت مذکور با تعدادی از مشتریان توافق نموده و اصل و سود مبالغ پرداختی را به مشتریان عودت داده و برخی از پرونده ها نیز از طریق محاکم قضایی تعیین تکلیف شده است.
معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت متذکر شد: با توجه به تعهدات باقیمانده، شرکت مکلف گردیده نسبت به ارائه راهکارهایی از قبیل تحویل خودروی جایگزین و همچنین توافق با سایرمشتریان برای عودت اصل و سود وجوه به ایشان اقدام نماید.
منایی تاکید کرد : قطعا سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حدود وظائف قانونی خود تا ایفای آخرین تعهد باقی مانده در خصوص تمامی شرکت های عرضه کننده پیگیری لازم را انجام خواهد داد و شرکت های مربوطه نیز در این ارتباط مکلف به رعایت آئین نامه‌ها و ضوابط ابلاغی مرتبط می باشند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399