شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 15:56
کد خبر: 67135

اطلاعات تکميلي

  • مدیرکل دفتر بازرسی وزارت صنعت:

تعهدات شرکت‌های بزرگ خودرویی به روز شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل دفتر بازرسی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: با اقدامات به‌هنگام وزارت صنعت و تاکید شخص وزیر، شرکت‌های بزرگ خودرویی و واردکننده خودرو تعهدات خود را به‌روز کردند و بسیاری از شکایات منجر به اخذ رضایت مردم و خریداران شد.

به گزارش روز شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «غلامرضا صارمیان» افزود: به دلیل اعمال تحریم و مشکلات مربوط به تامین قطعات و تاخیر در انجام تعهدات شرکت‌های خودرویی، بیشترین شکایت از طرف مشتریان مطرح شده است.

وی، با اعلام کاهش زمان پاسخگویی به شکایات به زیر ۳۰ روز گفت: بیش از ۳۳ درصد شکایات و تخلفات رسیدگی شده در ۶ ماهه ابتدای سال جاری در حوزه امور صنفی بوده است و بعد از حوزه صنفی بیشترین تخلف و شکایت در حوزه خودرو با بیش از۲۶ درصد قرار دارد.

این مسوول وزارت صنعت یاداور شد: در ۶ ماهه ابتدای سال حوزه صنعتی ۱۲.۸ درصد، حوزه معدنی ۶.۵ درصد، اشتغال ۴.۵ درصد امور بازرگانی و تجارت ۴.۴ درصد، امور پرسنلی بیش از سه درصد و تخلفات اداری دو درصد شکایات و تخلفات را به خود اختصاص دادند.

حضور بازرس مقیم در سایپا و ایران خودرو

صارمیان تصریح کرد: از سوی این دفتر T بازرس مقیم روزهای شنبه و دوشنبه در معاونت بازاریابی و فروش شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا برای رسیدگی به شکایت‌ها و تسریع در رفع مشکلات مشتریان حضور می‌یابد.

این مسوول بیان داشت: هدف این است که هماهنگی و تعامل را با شرکت‌های خودرویی ادامه دهیم تا بدعهدی‌های دوران تحریم به حداقل برسد.

مقابله جدی با فساد اداری

صارمیان ادامه داد: به استناد تبصره یک ماده ۹۱ و ۹۲ قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل اجرایی آن، بازرسانی در سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و ستاد وزارتخانه به منظور انجام بازرسی های مستمر در رابطه با تخلفات اخذ رشوه و سوء استفاده از مقام اداری منصوب شدند تا با انجام بازرسی های لازم و جدیت و پشتکار در محدوده تخلفات موضوع ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشوری (رشوه خواری، سوء استفاده از مقام اداری و غیره) و رعایت بی طرفی و امانت داری انجام وظیفه کنند.

وی از طرح‌ریزی دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با فساد در سال جاری خبر داد و گفت:‌ به منظور اجرایی کردن بند ۱۸ از شماره بندهای مرتبط با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، پروژه شفاف سازی و ارتقای سلامت اداری تعریف شده است.

وی افزود: این پروژه با رویکرد سنجش فساد و سلامت اداری برای نظارت، پیشگیری و ارتقای سلامت اداری و کاهش فساد و همچنین ارتقای شناخت، آگاهی بخشی و جلب اعتماد و حمایت عمومی از برنامه های ضد فساد خواهد بود.

مدیرکل دفتر بازرسی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، راه‌های ارتباطی ثبت شکایات و تخلفات را اعلام کرد و افزود: مردم می توانند با مراجعه به پورتال وزارتخانه به آدرس www.mimt.gov.ir و با پر کردن فرم الکترونیکی ثبت شکایات و نیز مراجعه به سامانه «سامد» (سامانه الکترونیکی مردم با دولت) و نیز مراجعه حضوری شکایت های خود را به ثبت برسانند یا با شماره فکس ۸۸۸۹۷۶۲۴، شماره تلفن های ۸۸۸۹۷۵۸۳ و ۸۸۹۰۵۶۸۶ و نیز سامانه پیامکی ۰۹۱۲۲۹۶۵۰۸۷ طرح شکایت کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399