چهارشنبه, 16 بهمن 1398 ساعت 08:57
کد خبر: 67050

اطلاعات تکميلي

  • اول اسفند دلایل رد متقاضیان مسکن ملی در سایت اعلام می‌شود؛

آغاز بررسی شرط سکونت ۵ ساله برای مسکن ملی از امروز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد از امروز سابقه سکونت پنج ساله متقاضیان غیر قطعی مرحله اول ثبت نام مسکن ملی بر اساس حروف الفبا بررسی خواهد شد.

از دوشنبه گذشته پیامکی به متقاضیانی که در مرحله اول پروژه اقدام ملی مسکن واجد شرایط شناخته شدند، ارسال شد. بر اساس آن متقاضیان باید نسبت به تکمیل مدارک خود با مراجعه به سایت tem.mrud.ir اقدام کرده و با تطبیق مدارک و بررسی شرط چهارم که شامل پنج سال سابقه سکونت در محل موردتقاضای مسکن است ثبت‌نام نهایی خود را انجام دهند.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره جزییات تکمیل ثبت نام گفت: اکنون تنها بررسی سابقه سکونت که شامل سابقه پنج سال سکونت در محلی است که متقاضی ثبت نام کرده‌ است باقی مانده که این مورد نیز از فردا بررسی می‌شود.
محمودزاده افزود: پیش‌بینی می‌شود با بررسی این شرط، ریزش‌هایی در متقاضیان غیرقطعی مرحله اول رخ دهد.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، پالایش‌ها تاکنون مربوط به آیتم‌هایی شامل «سبز بودن فرم ج» و«عدم مالکیت و استفاده نکردن از تسهیلات بانکی» بود.
وی توضیح داد: ۱۴ بهمن به تمامی واجدان شرایط در مرحله اول ثبت‌نام پیامک ارسال شد. از ۱۶ بهمن (امروز) نیز متقاضیانی که پیامک دریافت کرده‌اند باید به سایت tem.mrud.ir مراجعه کنند. در سایت جدول زمانبندی حضور متقاضیان و آدرسی که باید برای تکمیل و تطبیق مدارک به آن مکان، مراجعه کنند درج شده است. محمودزاده  با تاکید بر اینکه سعی شده تا مراجعه مردم و مراحل ثبت‌نام به دقت انجام شود، گفت: در سامانه ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن زمان حضور در نمایندگی‌ها و یا ادارات کل بر اساس حروف الفبا، زمانبندی شده است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: آن دسته از متقاضیانی که در شهرهای کوچک و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر هستند به نمایندگی‌ها و یا ادارات کل بنیاد مسکن که آدرس و زمان آن قید شده است مراجعه می‌کنند. همچنین آن دسته از متقاضیانی که در شهرهای بزرگتر هستند به ادارات کل و یا نمایندگی‌هایی که بنیاد مسکن معرفی می‌کند، مراجعه خواهند کرد. در شهرهای جدید نیز متقاضیان به نمایندگی شرکت‌های عمران شهرهای جدید مراجعه می‌کنند.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، متقاضیان در نمایندگی‌های تعیین‌شده، تشکیل پرونده می‌دهند و بر اساس شرایطی که در سایت اعلام شده اصل مدارک و با اسکن ارایه شده مطابقت داده می‌شود. در صورتی که همه مدارک تکمیل و مطابقت داشته باشد و تعهد محضری آماده باشد پرونده تکمیل و متقاضیان برای تشکیل پرونده به بانک معرفی می‌شود.
وی گفت: متقاضیان باید در این مرحله ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه داشته باشند. آورده‌های اولیه متقاضیان در حسابی به نام خودشان باز می‌شود و بعد از آن نیز متقاضیان به پروژه‌ها معرفی خواهند شد. بر اساس قراردادی که بین سازنده و متقاضی بسته می‌شود جدولی ابلاغ می‌شود که مشخص می‌کند، متقاضیان باید در چه مراحلی چه میزان آورده دیگر علاوه بر تسهیلات بانکی به حساب خود واریز کنند.
در ثبت‌نام مرحله اول، استان‌های اردبیل با ۶۶ درصد، خوزستان با ۶۴ درصد و استان‌های سیستان‌وبلوچستان و کرمان مشترکا با ۶۲ درصد بیشترین متقاضیان واجدشرایط را به خود اختصاص دادند.
محمودزاده با اشاره به اینکه استان‌های سمنان با ۳۵ درصد، خراسان جنوبی با ۳۹ درصد و استان مرکزی با ۴۱ درصد کمترین آمار متقاضی واجد شرایط را در مرحله اول ثبت نام به خود اختصاص دادند، افزود: در استان تهران ۴۶.۵ درصد واجد شرایط شناخته شده و ۵۳.۵ درصد جزو حذف شدگان بودند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395