سه شنبه, 15 بهمن 1398 ساعت 12:06
کد خبر: 67012

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات:

پهنه راور دارای ذخایر فراوان سرب و روی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: در حال حاضر پهنه ۱۲۵۰ کیلومتری در راور داریم که در بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیده‌ایم محدوده سرب و روی در این پهنه فراوان است.

عزیزالله عصاری در جلسه اعلام احداث مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در شهرستان کوهبنان، اظهار کرد: شرکت ما جزو ۱۰ شرکت بورس و سبد سهام شرکت، شرکت‌های معتبری است که پایگاه‌های خوبی در کرمان دارند.
وی بیان کرد: ۲۲.5 درصد سهم شرکت گل‌گهر را شرکت توسعه معادن و فلزات دارد که یک سهام طلایی است و ۲۰ درصد سهم شرکت گهر زمین نیز متعلق به شرکت ماست.
عصاری تصریح کرد: یکی از مشکلات فولادسازی‌ها تامین خوراک است که اکتشاف، حلقه مفقوده این حوزه است که به نحو احسن در این بخش ورود نکرده‌ایم.
وی در ادامه بیان کرد: بودجه دولت در تنگنا قرار دارد و می‌طلبید کار جدیدی در تامین خوراک و اکتشاف صورت بگیرد لذا شرکت توسعه معادن و فلزات کنسرسیوم اکتشاف را ایجاد کرد و ۱۲ شرکت قوی در آن حضور دارند.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با بیان اینکه اگر به ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ برسیم، در زیرساخت اسکله، راه‌آهن و جاده در مضیقه قرار داریم و مشکلاتی در صادرات ایجاد شده است، تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های حمل بار و محموله‌های صادراتی، اسکله فول مکانیزه در بندر شهید رجایی ایجاد خواهیم کرد که کشتی‌های بزرگ بتوانند پهلو بگیرند.
با اشاره به اینکه در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه، شرکت دانش‌بنیان ایجاد کرده‌ایم، گفت: حلقه مفقوده همه ایده‌ها، پول است و ایده‌های فراوانی در کشور داریم.
عصاری با اشاره به اینکه کنسرسیوم حفاری ایجاد کرده‌ایم، افزود: پهنه ۱۲۵۰ کیلومتری در راور داریم که در بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیدیم که محدوده سرب و روی در این پهنه فراوان است.
 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به اینکه ۹ درصد ذخیره سرب و روی دنیا متعلق به کشور ماست که شامل دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تن ذخایر سرب و روی دنیا است، خاطرنشان کرد: ذخایر سرب و روی می‌تواند برای کشور بسیار مهم باشد و شرکت‌های بزرگ می‌توانند کنسرسیوم ایجاد و به این بخش ورود کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399