دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 09:22
کد خبر: 66715

احراز شرایط 58 درصدی ثبت نام شدگان مرحله اول اقدام ملی مسکن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ۴۲ درصد ثبت نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن واجد شرایط نیستند و ۵۸ درصد معادل ۱۴۰ هزار نفر در ثبت نام حائز شرایط تشخیص داده شدند، هفت معیار فعالیت سازمان های نظام مهندسی ساختمان را در دوره جدید تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ساختمان دادمان، با اعلام اینکه روند استقرار شورای هشتم و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور روند مناسبی داشت، گفت: هفت معیار باید ملاک عمل سازمان های نظام مهندسی ساختمان باشد که شامل انسجام و هماهنگی در سازمان نظام مهندسی و پرهیز از اختلاف، ایجاد وحدت رویه، سلامت و شفافیت مالی و قاطعیت  در برخورد با فساد، نوآوری در عملکرد، تعهد سازمان و فردی، هماهنگی با مسئولان استانی و مردم داری و پرهیز از ایجاد نارضایتی در جامعه است.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص مسکن و اقدام ملی مسکن، با اعلام این مطلب که هم اکنون غربالگری مرحله اول ثبت نام به پایان رسیده است، گفت: ۴۲ درصد ثبت نام شدگان مرحله اول معادل ۱۰۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته نشدند و در مقابل ۵۸ درصد ثبت نام شدگام معادل ۱۴۰ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

اسلامی ادامه داد: مقادیری زمین در شهرهای مختلف به متقاضیان واگذار می شود و با تشکیل مثلثی متشکل از مردم، سازمان های نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی ساخت و سازهای این طرح اجرایی و عملیاتی می شود. انتظار است تا نهصت خانه سازی در کشور ادامه یابد.

عضو کابینه دولت دوازدهم همچنین اعلام کرد: تلاش می شود قبل از اتمام سال ۹۸ ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن انجام شود و متقاضیان بیشتری در این طرح وارد شوند.

اسلامی همچنین خطاب به خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، خواستار تشویق مهندسان عضو سازمان های نظام مهندسی ساختمان برای تحرک بخشیدن به بخش مسکن شد.

وی تصریح کرد: شفافیت مالی در نظامات مهندسی موجب اعتمادسازی بین جامعه خواهد شد و بنابراین انتظار است تا این مهم مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه در توضیح هفت معیار فعالیت سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور، گفت: عدم شفافیت مالی در سازمان های نظام مهندسی در گذشته لطمات جبران ناپذیری را به جامعه مهندسی کشور وارد کرد و در این دوره انتظار است تا هزینه ها و نحوه مدیریت منابع به شکل مداوم و برخط باشد و شفافیت مالی در نظام مهندسی ساختمان کشور ایجاد شود.

اسلامی ادامه داد: لذت انسجام و هماهنگی سازمان‌های نظام مهندسی را جامعه دریافت می‌کند و برون‌دادش نتایجی است که مردم در ساخت و سازهای حرفه‌ای شاهد آن خواهند بود.

اسلامی تاکید کرد: اجازه هرج و مرج در ساخت و ساز را نمی دهیم و تلاش می کنیم تا آیین نامه کنترل شهرسازی به زودی تدوین شود.

وی گفت: سازمان های نظام مهندسی ساختمان باید سازمان معیار رعایت مقررات ملی و کنترل ساختمان باشند و با ایجاد تعهد فردی و سازمانی امضافروشی برای همیشه از صنعت ساختمان حذف شود.

وی در پایان هماهنگی با استان‌ها و استانداران و ایجاد تعامل با آن‌ها را از رویکردهایی برشمرد که باید ملاک عمل قرار بگیرد و گفت: انتظار است تا سازمان های نظام مهندسی ساختمان، نسبت به اقشار ضعیف جامعه توجه بیشتری نشان دهند و در بخش های محروم در خصوص ساخت مسکن خدمات حداقلی و رایگان را به این قشر ارایه دهند. 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399