دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 08:56
کد خبر: 66709

اطلاعات تکميلي

  • وزیر اقتصاد:

ثبت شرکت‌های تجاری در تهران سه روزه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر اقتصاد از کاهش مدت زمان ثبت شرکت های تجاری در تهران تا اردیبهشت سال آینده به سه روز  خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، فرهاد دژپسند که در مراسم رونمایی از دستآوردهای نوین بانک ملی ایران (همایش ملی‌شوی 3) سخن می‌گفت، اظهار کرد: رویکرد محوری یک سال اخیر وزارت اقتصاد در موازات سیاستگذاری‌های اقتصادی و سایر امور جاری، ایجاد فرصت طراحی و اقدام براي تحول در اقتصاد ایران از طريق هوشمندسازي اقتصاد بوده است.
وی افزود: وزارت اقتصاد براي اين مهم اراده جدی دارد و برای حذف هر مجوز کسب و کار و يا كاهش زمان صدور آن، زنجیره‌ای از بررسی‌ها و اقدامات کارشناسی از سوی تیم‌های حرفه‌ای و با همکاری دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گیرد تا شاهد بهبود محيط كسب و كار باشيم.
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه کشور باید بر مبنای توانمندی‌های علمی و فکری جوانان، مدیریت شود، گفت: کارآفرینان جوان، در این نشست مسائل و مشکلات کسب و کار خود را صریح و بي واسطه مطرح کنند.
دژپسند گفت: لایحه حمایت از سهامداران خرد از سوی وزارت اقتصاد تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است که تصویب آن می‌تواند تاثیر زیادی در سهولت کسب و کار و بهبود ۲۰ رتبه‌ای جایگاه ایران در شاخص زیرگروه مربوط داشته باشد.
به گفته وی، در پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که اول بهمن ماه امسال برای بررسی و تصویب به دولت ارسال شد، چهار رکن اساسی شامل تعریف پایه‌های جدید مالیاتی، اصلاح انواع مالیات‌ها در قالب ماليات بر مجموع درآمد، اعمال مالیات بر عایدی سرمایه و ساماندهی معافیت‌های مالیاتی مورد توجه قرار گرفته است.
دژپسند افزود: توجه به افزایش درآمدهای مالیاتی به معنای فشار به مؤدیان خوش‌حساب نیست، بلکه این هدف از طریق تعریف پایه‌های جدید مالیاتی، ساماندهی معافیت‌ها و جلوگیری از فرار مالیاتی محقق می شود.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه، مجموع تعداد جلسات برگزار شده کمیسیون‌های تخصصی هیات مقررات‌زدایی از سال۱۳۹۴ لغایت ۱۳۹۷ بالغ بر ۵۷ جلسه بوده در حالی که تنها ظرف یک سال و نیم اخیر، ۴۴ جلسه این کمیسیون برگزار شده است، تاکید کرد: این نشان از اهتمام ویژه و درک بهتر وزارت اقتصاد در مدت اخیر نسبت به بهبود فضای کسب و کار و حذف مقررات زاید دارد.
وی خاطرنشان کرد: از فعالان اقتصادی بویژه کارآفرینان جوان انتظار است، در عرصه مشارکت در سیاست‌گذاری بویژه در حوزه تسهیل فضای کسب و کار بیشتر به وزارت اقتصاد کمک کنند.
دژپسند در پایان گفت: همکاری‌ها محدود به جلسات هم‌اندیشی نشود، شبکه تعاملی تحلیل گران جوان اقتصاد ایران(اکونت) برای این منظور راه اندازی و در خدمت این عزیزان است.
در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار اهم موضوعات، مسائل و مشكلات مورد تاكيد كارآفرينان جوان در حوزه‌هاي اقتصاد هوشمند، امور مالياتي، تامين مالي و بازار سرمايه، امور گمركي، مقررات و مجوزها و راهكارهاي بهبود محيط كسب و كار بي واسطه با وزیر اقتصاد مطرح شد و دژپسند نیز دستورهای لازم را به سازمان ها و مراكز مسووليت براي تعامل بيشتر با كارآفرينان و بررسي و رفع مشكلات آنها صادر کرد.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399