شنبه, 05 بهمن 1398 ساعت 10:51
کد خبر: 66605

اخذ ۶ هزار میلیارد ریال جریمه نقدی از متخلفان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از اخذ ۶ هزار میلیارد ریال جریمه نقدی از متخلفان در حق صندوق دولت خبر داد.

یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری خود که صبح امروز با حضور اصحاب رسانه در محل این سازمان برگزار شد، با اشاره به عملکرد این سازمان از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه گفت: تعداد ۴۹۴ هزار و ۷۶ پرونده وارد شده که شامل ۳۸۴ هزار و ۳۴۶ پرونده کالا و خدمات، ۷۱ هزار و ۲ پرونده قاچاق کالا و ارز و ۳۸ هزار و ۷۲۸ پرونده بهداشت، دارو و درمان است.
وی با بیان اینکه در این مدت متخلفان به پرداخت ۴۹ هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده اند، ادامه داد: تعداد ۳۵۱ هزار و ۳۲ پرونده شامل ۲۷۹ هزار و ۶۱۵ پرونده کالا و خدمات، ۴۳ هزار و ۴۳ پرونده قاچاق کالا و ارز و ۲۸ هزار و ۳۷۴ پرونده بهداشت، دارو و درمان برای اجرا به واحد اجرای حکم ارجاع شده است و جمعاً ۱۶۵ هزار میلیارد ریال  جزای نقدی برای وصول به این واحد ارسال‌ شده و همچنین ۹۹۶ میلیارد ریال اعاده حق شاکی به واحد اجرای احکام ارسال‌شده است و مأموران اجرای احکام موفق به اخذ ۶ هزار میلیارد ریال جریمه نقدی از متخلفان در حق صندوق دولت شده‌اند.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: بیشترین احکام صادره در یک‌ماهه گذشته شامل یک شرکت به دلیل احتکار پلی‌اتیلن در یزد بوده است که به پرداخت ۲۱ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است. همچنین دو نفر در استان تهران به دلیل قاچاق و واردات کالا با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته‌شده در قانون برای کالاهای مصرف شخصی به پرداخت ۱۱۲ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.
رایگانی به بیشترین احکام اجراشده در یک ماه گذشته اشاره کرد و گفت: مبلغ ۸۴۱ میلیون ریال از فردی به دلیل خریدوفروش پلی‌اتیلن اخذ شد که جمع محکومیت این فرد در این پرونده یک میلیارد و ۴۰۱ میلیون ریال بوده است. همچنین جریمه یک میلیارد و ۹۰۸ میلیون ریالی از قاچاقچی نفت سفید اخذ شده‌است.
وی درباره آمار پرونده‌های احتکار کاغذ (۱۰ ماهه نخست سال) گفت: ۲۱ پرونده با ارزش ۳۸ میلیارد ریال تشکیل شده است که ۱۹ پرونده مختومه شده، ۷ پرونده حکم قطعی صادر شده و متخلفان ۵ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال محکوم شده اند، ۳ پرونده با ارائه مدارک لازم حکم برائت گرفته، ۲ پرونده عدم صلاحیت صادر شده، ۷ پرونده نیز قرار صادر شده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به گزارش عملکرد گشت های مشترک (۱۰ ماهه) تصریح کرد: تعداد ۲۶ هزار و ۸۲۷ تیم گشت مشترک اقدام به برگزاری ۱۲۹ هزار و ۶۳۰ بازرسی کردند که در این میان ۴۵ هزار و ۷۶۴ واحد دارای تخلف، ۵۰ هزار و ۸۴۸ واحد بدون تخلف مشاهده و ۳۳ هزار و ۱۸ واحد با دریافت تذکر با توجه به نداشتن سابقه تخلف، اقدام به اصلاح تخلف کردند. مجموعه ۴۶ هزار و ۲۶۹ پرونده برای واحدهای متخلف تشکیل شده و متخلفان به پرداخت ۹۲۸ هزار میلیارد ریال جرای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده‌اند.
رایگانی خاطرنشان کرد: در ده ماهه نخست سال جاری پرتکرارترین تخلفات به ترتیب شامل عدم درج قیمت ( ۱۲ ۴ هزار و ۶۱۶ پرونده)، گرانفروشی (۱۱۶ هزار و ۸۳۲ پرونده)، عدم ارائه فاکتور خرید (۴۲ هزار و ۲۴۰ پرونده)عدم صدور فاکتور (۲۷ هزار و ۱۶۴ پرونده) و تقلب( ۲۴ هزار و ۶۸۰ پرونده) بوده است.
وی ادامه داد: همچنین بیشترین پرونده های متشکله در گشت های مشترک مربوط به استان تهران ( ۸ هزار و ۳۹۰ پرونده) و کمترین پرونده متشکله مربوط به استان کردستان (۷۵۲ پرونده) است.
رایگانی با اشاره به مهم ترین پرونده های استانی در سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: در استان آذربایجان شرقی برابر شکایت مدیریت بانک تجارت منطقه آذربایجان شرقی در مورد عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی، با توجه به اینکه متهم در وقت تعیین شده موفق به انجام تعهدات و ترخیص کالاهای مطرح شده نشد و مشمول پرداخت مابه‌التفاوت نرخ بیش از ۹ میلیارد ریال به بانک و همچنین طبق قانون تعزیرات حکومتی به پرداخت مبلغ نزدیک ۱۰ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و تعلیق کارت بازرگانی به مدت شش ماه محکوم شد.  
وی ادامه داد: همچنین در استان زنجان تیم بازرسی ویژه با حضور رییس شعبه تعزیرات حکومتی از یک واحد صنعتی ریخته گری بازدید و مشخص شد واحد مذکور بجای تولید صنعتی اقدام به استقرار ۱۵۸۰ دستگاه ماینر و منبع تغذیه کرده که بلافاصله پرونده ای در شعب این اداره کل تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت و متخلفان به ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت و پرداخت ۲۳ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به عملکرد این سازمان در استان آذربایجان غربی تصریح کرد: مدیرعامل یک شرکت بازرگانی به دلیل قاچاق ۴۸ هزار و ۶۰۵ کیلوگرم مس با شکایت گمرک سرو به پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی و یک سال ممانعت از فعالیت محکوم شد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395