شنبه, 05 بهمن 1398 ساعت 08:57
کد خبر: 66592

اطلاعات تکميلي

  • وجوه پرداختی بابت حق سنوات و حقوق ایام مرخصی استفاده‌نشده نیز فارغ از وضع ادامه کار حقوق‌بگیر، از پرداخت مالیات معاف است

ذخیره حق سنوات هزینه قابل قبول مالیاتی اعلام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رئیس سازمان امور مالیاتی با صدور بخشنامه‌ای به سوالات مطرح‌شده درباره ذخیره حق سنوات، حقوق ایام مرخصی استفاده‌نشده و حق بیمه سهم کارفرما پاسخ داد و در این باره رفع ابهام کرد.

بر اساس این بخشنامه ذخیره حق سنوات جزء هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته خواهد شد اما در ذخیره ایام مرخصی استفاده‌نشده چنین وضعی را ندارد. با این حال چنانچه این مبلغ پرداخت یا تخصیص (بستانکار کردن حقوق‌بگیر) داده شود، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی خواهد شد.
امیدعلی پارسا در این بخشنامه همچنین توضیحاتی درباره نحوه اجرای مقررات ماده 86 قانون مالیات‌های مستقیم در زمان حسابرسی مالیاتی توضیح داده است.

در ماده 86 قانون مالیات‌های مستقیم مقرر شده است: « پرداخت‌کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف‌اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده(85)  این قانون محاسبه و کسر و‌ تا پایان ماه بعد ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت‌کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه‌های بعد فقط ‌تغییرات را صورت دهند.»
در بند 1 بخشنامه رئیس سازمان امور مالیاتی آمده است: «ثبت و شناسایی ذخیره‌های یادشده مشمول تسلیم فهرست حقوق نبوده و در زمان رسیدگی به مالیات حقوق، موضوع شمول مالیات حقوق و یا اعمال معافیت مالیاتی و همچنین شمول جریمه ماده 197 قانون مالیات‌های مستقیم به مبالغ فوق در زمان ذخیره‌گیری فاقد موضوعیت می‌باشد.»
منظور از عبارت ذخیره یادشده در این بند از بخشنامه ذخیره‌ حق سنوات و ذخیره حقوق ایام مرخصی استفاده نشده‌ است.
ماده 197 قانون مالیات‌های مستقیم در این بند از بخشنامه مورد استناد قرار گرفته است به این شرح است: «نسبت به اشخاصی که به شرح مقررات این قانون مکلف به تسلیم صورت یا فهرست یا قرارداد یا مشخصات راجع به مودی می‌باشند،‌ در صورتی که از تسلیم آنها در موعد مقرر خودداری و یا بر خلاف واقع تسلیم نمایند، جریمه متعلق در مورد حقوق عبارت خواهد بود از دو درصد (2%) حقوق‌ پرداختی و در خصوص پیمانکاری یک درصد (1%) کل مبلغ قرارداد و در هر حال با مودی متضامنا مسئول جبران زیان وارده به دولت خواهند بود.»
در بند 2 بخشنامه رئیس سازمان امور مالیاتی به ذخیره حق سنوات اختصاص دارد و در آن مقرر شده است: «هزینه مربوط به ذخیره حق سنوات به میزان مندرج در جزء (و) بند (2) ماده 148 قانون مالیات‌های مستقیم (معادل یک ماه آخرین حقوق و دستمزد و همچنین مابه‌التفاوت تعدیل حقوق سنوات قبل) به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی خواهد گردید.»
بند 3 بخشنامه نیز درباره ذخیره حقوق ایام مرخصی استاده‌نشده چنین تعیین تکلیف کرده است:‌ «هزینه مربوط به ذخیره حقوق ایام مرخصی استفاده‌نشده به توجه به عدم پیش‌بینی در مواد 147 و 148 قانون مالیات‌های مستقیم به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی قابل پذیرش نخواهد بود، لیکن هزینه مذکور در زمان پرداخت و یا تخصیص (بستانکار نمودن حقوق‌بگیر) به استناد بند 2 ماده 148 قانون مالیات‌های مستقیم به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.
در چهارمین بند این بخشنامه نیز تاکید شده است که به استناد بنده 5 ماده  91قانون مالیات‌های مستقیم وجوه پرداختی یا تخصیصی بابت حق سنوات و حقوق ایام مرخصی استفاده‌نشده، فارغ از اینکه  حقوق‌بگیر در وضع ادامه کار ، قطع همکاری، بازنشستگی یا ازکارافتادگی قرار دارد، از پرداخت مالیات معاف است.
پنجمین و آخرین بند این بخشنامه نیز تصریح کرده است که حق بیمه سهم کارفرما مشمول مالیات حقوق و تسلیم فهرست حقوق نیست، در نتیجه شمول جریمه عدم تسلیم فهرست حقوق که در ماده 197 قانون مالیات‌های مستقیم آمده است، درباره آن موضوعیت ندارد.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399