چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 09:41
کد خبر: 66544

4297 پروژه توسعه‌ای توزیع برق کشور، همزمان افتتاح شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور به تعداد 4 هزار و 297 پروژه، همزمان با سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران توسط وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان صبح روز گذشته در سفر به استان همدان با حضور در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق این استان، پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور را با اعتبار 1912.4 میلیارد تومان از طریق ویدئو کنفرانس به‌طور همزمان افتتاح کرد.

با افتتاح این تعداد پروژه، علاوه بر افزوده شدن 721 هزار مشترک جدید خانگی، صنعتی و کشاورزی، ظرفیت‌های اتوماسیون و هوشمندسازی بخش برق توسعه یافته و منجر به کاهش خاموشی‌ها، پایداری بیشتر شبکه‌های برق و رفع سریع خرابی‌های شبکه خواهد شد.

اردکانيان همچنین در این سفر از تخصیص آب حاصل از صرفه‌جویی و پر کردن چاه‌هاي غير مجاز به صنايع همدان، منطقه ويژه اقتصادي و مجتمع پتروشيمي هگمتانه اين استان خبر داد.

وزیر نیرو اظهار کرد: در بخش آب، جداي از آب شرب همدان که در اولويت است، گشايش هايي هم در ارتباط با تامين آب صنايع صورت گرفته و اخيرا بعد سال ها متوجه شديم اصلاحيه اي براي دستور العمل مواد 27 و 28 مربوط به آب هاي زيرزميني صادر کنيم.

وي از تخصيص جديد حدود 8 ميليون مترمکعب در سطح کشور از محل برخي صرفه جويي‌ها و پر کردن چاه هاي غير مجاز خبر داد و گفت: از اين ميزان، اخيرا" براي تامين آب صنايع همدان، دو ميليون  و 800 هزار متر مکعب آب زيرزميني از محل صرفه جوي هاي صورت گرفته و تعادل بخشي هاي انجام شده به استان ابلاغ شده و علاوه بر اين، سه ميليون متر مکعب پساب براي منطقه ويژه و 600 هزار متر مکعب ديگر براي پتروشيمي هگمتانه همدان تخصيص داده شده است.

اردکانيان گفت: ماموريت اصلي اين است که در حين تلاش براي پر کردن حفره ها با نگاه به داشته ها و پردازش آنها احساس رضامندي را در جامعه افزايش و بر اين اساس جامعه را تاب آورتر کرد.

وزیر نیرو همچنین در جمع خبرنگاران اجرای طرح برقی کردن موتورسیکلت‌ها را در کاهش میزان آلاینده‌ها موثر دانست و گفت: اجرای این طرح تا قبل از پایان سال در وزارت نیرو و سازمان‌های دولتی عملیاتی خواهد شد.

اردکانیان با اشاره به اینکه اخیرا در هیئت دولت بحث آلاینده‌ها به‌طور جدی مطرح شده و برای کلانشهرها برنامه‌ریزی کرده‌ایم، افزود: با همکاری شرکت‌های سازنده موتورسیکلت طرحی را آماده کرده‌ایم که بر اساس آن وزارت نیرو زیرساخت‌ها و ایستگاه‌های لازم برای ارائه برق موردنیاز به موتورسیکلت‌هایی که در این پروژه برقی می‌شوند را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: گزارشی هم در این زمینه به رئیس جمهور ارائه شده که با دستور ایشان با وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال نهایی کردن این طرح هستیم. همچنین محاسبات اقتصادی آن انجام شده، به‌گونه‌ای که هم صرفه اقتصادی برای صاحبان این وسایل نقلیه دیده شده، هم موتورسیکلت‌های جدید برقی وارد بازار خواهند شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه اجرای این طرح نقش مهمی در کاهش آلاینده‌ها خواهد داشت و آن را از خود وزارت نیرو و سازمان‌های دولتی شروع خواهیم کرد، گفت: وزارت نیرو جزو دستگاه‌هایی است که در بخش‌هایی مثل شرکت‌های توزیع برق، تعداد قابل توجهی از کارکنان برای انجام وظایف اداری از موتورسیکلت استفاده می‌کنند که تلاش خواهیم کرد این کار را تا قبل از پایان سال عملیاتی کنیم.

اردکانیان نقش آلایندگی موتورسیکلت‌ها را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد: طبق گزارشات بانک جهانی میزان آلایندگی موتورسیکلت‌ها تا حدود ۱۸ برابر خودروها بوده، بنابراین طرح مذکور از توجیه اقتصادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه امسال برای رونق تولید موظف هستیم زیرساخت‌های مناسب‌تری را به‌ویژه در بخش انرژی فراهم کنیم، ادامه داد: حدود ۳ هزار مگاوات نیروگاه جدید شامل خطوط انتقال، شبکه توزیع و پست‌های برق در این پویش وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

وزیر نیرو افزود: استان همدان از استان‌هایی است که برای طرح‌های توسعه‌ای نیازمند بهره‌مند شدن از برق مطمئن و پایدار است که در این زمینه طرح‌هایی را در برنامه داریم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395