دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 09:34
کد خبر: 66442

گسترش فقر برای پوشش ضعف

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در شرکت های بیمه ای و صندوق های بازنشستگی مطالعات و یا دانش " اکچوئری" از جایگاه ویژه ای در تصمیم گیری وقایع آینده و استراتژی سازمانی برخوردار است. وقایع آینده که تاثیر بسیاری بر روی سازمان و شرکت های بیمه ای و صندوق های بازنشستگی دارند، عمدتا شامل متغیرهای جمعیتی، مالی و اقتصادی است. در یک دیدگاه کلی " اکچوئری"  دو شاخه اصلی بیمه های عمر و غیرعمر را در برمی گیرد که با توسعه این علم می توان از " اکچوئری" برای بیمه های مستمری، بازنشستگی و عمر نام برد که البته روش های محاسباتی آن در شاخه های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

" اکچوئریت ها" در سازمان ها افرادی هستند که با توجه به عوامل مختلف اقتصادی، اجتماعی، جمعیتی، مالی و ... با بهره گیری از دانش ریاضی و احتمالات محاسباتی را برای آینده سازمان ها به عمل می آورند و به نوعی با تشریح آینده، سعی در نشان دادن مسیر درست و کم اشتباه برای سازمان مذکور را دارند.
چیزی شبیه به مطالعات اقتصادسنجی در بازار که با تشخیص وضعیت قیمت ها به پیش بینی شرایط احتمالی می پردازد.
اکچوئریت ها معمولا در سه حوزه ارزیابی احتمال حوادث آینده، طراحی روش هایی برای کاهش احتمال حوادث نامطلوب و کاهش اثرات حوادث نامطلوب در آینده کار می کنند و بیشتر در صنعت بیمه، بورس و از همه مهمتر صندوق های بازنشستگی به فعالیت مشغولند. آنها برای تصمیم گیری های استراتژیک شرکت، ارزیابی مالی ریسک انجام می دهند و در همه جای دنیا برای برنامه هایی نظیر سیستم تامین اجتماعی و درمان با دولت همکاری می نمایند.
در واقع دولت ها به عنوان متولی اجرای قوانین مربوط به بازنشستگان مسئولیت هایی دارند که به این دانش و متخصصان آن نیاز دارند.
چیزی که متاسفانه در دو صندوق بازنشستگی کشور ما یا اصلا وجود ندارد و یا اگر هم موجود باشد یک رشته لوکس و غیرکاربردی محسوب می شود که در نظرات آنها به درستی استفاده می شود.
عمده ترین کاربرد متخصصان این رشته پاسخگویی به ابهاماتی نظیر نحوه پوشش درآمدها و هزینه ها و تعادل بین آن، نحوه تخصیص منابع برای طرح های مختلف، نحوه گسترش حمایت های بازنشستگی از گروه های مختلف، نحوه تعمیم درآمدهای حاصل از یک نسل به نسل های بعدی، برنامه هایی برای جلوگیری از گسترش فقر، تاثیر تصمیم ها بر زندگی خانواده ها، نحوه حمایت های احتمالی متناسب با GDP و ... است.
هم اکنون نه تنها سایه ابهامات فوق بر سر صندوق تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری گسترانده شده، بلکه به عقیده اکثر کارشناسان مساله بازنشستگی و شرایط ادامه کار برای این دو صندوق حمایتی وارد فاز بحرانی گردیده بطوریکه در برنامه ششم، بحران این صندوق ها در کنار مسائل محیط زیست و کمبود آب جزء اصلی ترین معضلات کشور مطرح است.
نکته تاسف بارتر اینکه این دو صندوق تنها حمایت های اجتماعی " کف جامعه" و خدمات سطح پایین را پوشش می دهند و چنانچه قرار بود، تاکنون خدمات ویژه ای را در حوزه مستمری و یا درمان مثلا آنچه برخی صندوق های خصوصی بازنشستگی نظیر صندوق آینده ساز با صندوق نفت ارائه می دهند را دستور کار خود داشت، تاکنون به ورشکستگی کامل رسیده بود.
این تفاوت تنها ناشی از همان نوع نگاه به اداره صندوق و بکارگیری دانش اکچوئری در اداره صندوق هاست.
در بسیاری از صندوق های کوچک خصوصی بازنشستگی با توسل به این رویکرد ( محاسبات اکچوئری) نه تنها بحرانی در آنها مشاهده نمی شود بلکه برنامه های درازمدت مدون و مشخص برای ارائه خدمات مناسب تر در دستور کار وجود دارد.
جالب اینجاست مجموعه وزارت رفاه به جای الگوبرداری از صندوق های خصوصی موفق در پی تصاحب بصورت ادغام آنها با زیرمجموعه بحران زای خود است.
در واقع گسترش و توسعه فقر و بحران راهکار مجموعه وزارت رفاه به جای اداره علمی و توجه به نمونه ها و الگوهای موفق است که این اقدام تنها گسترش فقر برای پنهان کردن و پوشش فقر است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399