دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 10:03
کد خبر: 66193

اطلاعات تکميلي

  • حاجی‌میرزایی خبرداد:

تخصیص اعتبار برای بازسازی مدارس در بودجه عمرانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه ۷۰ درصد مدارس دارای کیفیت‌های لازم است، گفت: شرایطی را فراهم کردیم تا خیران مدرسه‌ساز بتوانند مدارس را بازسازی کنند و همچنین در بودجه عمرانی نیز بودجه‌ای برای نوسازی و بازسازی مدارس اختصاص ‌یافته است.

روزگذشته محسن حاجی میرزایی با حضور در محله باغ آذری در جنوب تهران بزرگ، به‌طور کاملاً سرزده از مدرسه چنگیز پور در منطقه ۱۶بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این آموزشگاه پسرانه قرار گرفت.
در این بازدید وزیرآموزش‌وپرورش با مدیر مدرسه در خصوص شرایط و ویژگی‌ها و فعالیت‌های آموزشگاه گفتگو کرد.
این دبستان دارای ۳۷۹ نفر دانش‌آموز است و از این تعداد ۲۷۹ تن از دانش آموزان از اتباع کشور افغانستان هستند. اغلب کلاس‌های این مدرسه ۳۸، ۴۰ و ...نفر هستند.
وزیرآموزش‌وپرورش در دیدار با آموزگاران دبستان چنگیزپور یادگیری در مدرسه را دوطرفه دانست و گفت: برای همزیستی مسالمت‌آمیز، باید مهارت‌های گفتگو، پذیرش و تحمل دیگران را به دانش آموزان آموزش داد تا دانش آموزان ایرانی با اتباع خارجی به‌خوبی در کنار یکدیگر به تحصیل بپردازند.
وی پس از استماع سخنان مدیر و معلمان مدرسه با اشاره به وجود دانش آموزان افاغنه در این مدرسه اظهار کرد: برای همزیستی مسالمت‌آمیز، باید مهارت‌های پذیرش و تحمل دیگران را به دانش آموزان آموزش داد تا دانش آموزان ایرانی با اتباع خارجی به‌خوبی در کنار یکدیگر به تحصیل بپردازند.
وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه کار اصلی آموزگاران در مدرسه آموزش دانش آموزان است اما این یادگیری دوطرفه است، اظهار کرد: معلمان در حین تدریس به‌نوعی تجاربی را می‌آموزند و این تجربیات مخصوصاً اگر در مدرسه‌ای باشد که مشکلاتی داشته باشد بسیار ارزشمند است.
حاجی میرزایی تصریح کرد: اینکه معلم در مقطعی تدریس کند که آثارش پایدارتر باشد بسیار ارزشمند است زیرا نتیجه کار معلم تا سال‌ها در زندگی دانش آموزان ادامه خواهد داشت؛ بنابراین شخصیت دانش آموزان در آینده معرف معلمش است.
وی با اشاره به شوق و علاقه آموزگاران در خدمت کردن در مناطق محروم اظهار کرد: اینکه با عشق و علاقه  و در محیط آرام کار می‌کنید بسیار مهم است کسانی می‌توانند در چنین محیط‌های محرومی کار کنند که عشق و علاقه قلبی داشته باشند.
وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه ۷۰ درصد مدارس دارای کیفیت‌های لازم است، گفت: شرایطی را فراهم کردیم تا خیران مدرسه‌ساز بتوانند مدارس را بازسازی کنند و همچنین در بودجه عمرانی نیز بودجه‌ای برای نوسازی و بازسازی مدارس اختصاص ‌یافته است.
وی در پایان گفت: با توجه به شرایط ساختمان آموزشی این مدرسه، تخریب و بازسازی این مدرسه در اولویت قرار خواهد گرفت.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395