شنبه, 21 دی 1398 ساعت 12:38
کد خبر: 66112

انتقاد از افزایش قیمت خودسرانه جوجه یک روزه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران با بیان اینکه قیمت هر قطعه جوجه یک روزه به سه هزارو ۴۰۰ تومان رسیده است عنوان کرد که این رشد ۱۶ درصدی به دلیل افزایش تقاضا برای شب عید و کاهش تولید جوجه یک روزه است.

به گزارش ایرنا، برومند چهارآیین قیمت تمام شده تولید هر قطعه جوجه یک روزه را بین یک هزار و ۸۰۰ تا یک هزار و ۹۵۰ تومان عنوان کرد و افزود: با توافق تولیدکنندگان جوجه یک روزه، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و کارگروه تنظیم بازار و با در نظر گرفتن سود ۲۰ درصدی، قیمت جوجه یک روزه دو هزار و ۵۵۰ تومان تعیین شده بود.
چهارآیین اضافه کرد: اکنون تولیدکنندگان، جوجه یک روزه را  یک هزار تومان بیش از نرخ مصوب به تولیدکنندگان مرغ گوشتی می فروشند که منطقی نیست.

تولیدکنندگان در انتظار تعیین تکلیف قیمت واکسن طیور

وی یکی از معضلات تولیدکنندگان صنعت طیور را تعیین تکلیف نشدن قیمت واکسن دانست و  افزود:  دولت اعلام کرده که تولیدکنندگان واکسن مورد نیاز را با قیمت بازار خریداری کنند تا پس از قیمت گذاری ما به التفاوت نرخ کالا به تولید کنندگان بازگردانده شود.
چهارآیین اظهار کرد: این در حالیست که اکنون تولیدکنندگان روی هر کیلوگرم مرغ تولیدی حدود ۱۶۰۰ تومان ضرر می دهند که بالا بودن قیمت هزینه های تمام شده تولید و اعلام نشدن نرخ واقعی واکسن نیز بیش از پیش مشکلات را افزایش داده است.
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه دولت ما به التفاوت نرخ واکسن و ریزمغذی ها را قابل بازگشت عنوان کرده است گفت: قیمت واقعی نرخ واکسن و ریزمغزی ها باید از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین و اعلام شود.
وی تصریح کرد: پیش از این قیمت هر دو هزار و ۵۰۰ دز واکسن طیور  ۱۰۰ هزار تومان برای تولیدکنندگان تمام می شد که امروز این نرخ در بازار به ۴۸۰ هزار تومان افزایش یافته است.
چهارآیین افزود: قیمت واکسن در حالی افزایش یافته که نرخ جهانی این کالاها ثابت بوده است.
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی افزود: حتی اگر این کالاها بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش قیمت پیدا می کردند نیز نباید نرخ این کالا به ۴۸۰ هزار تومان می رسید.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395