شنبه, 14 دی 1398 ساعت 09:00
کد خبر: 65906

خداحافظ "مرد وعده های صادق"

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مائده شیرپور

سپهبد سلیمانی آسمانی شد. شهید سلیمانی کسی که در روزگار زر و سیم و معیشت و اقساط و وام و... توانست مقابل مظلومیت‌ها بی‌تفاوت نباشد و وارد میدان مردانگی شود تا مسیرش را رو به آسمان باز کند، رفت. سپهبد سلیمانی به آرزویش رسید اما مسیرش، هدفش می‌تواند در روح تک‌تک ما حلول کند. مرد وعده‌های صادق، مرد میدان عمل، مردی که بیشتر از آنکه حرف بزند، شعار دهد و منتظر کف و سوت دیگران باشد در میدان‌های مردانی ماند، حالا آسمانی شده است ولی می‌شود اقداماتش تلنگری شود و به برخی که دچار روزمرگی شده‌اند نهیب زند، می‌تواند سیلی‌ای شود و به گوش آنهایی فرود آید که هنوز خباثت امریکایی و نامردی متحدان آنها را درک نکرده‌اند.

سلیمانی یک شخص نبود، یک اسم هم نبود او یک هدف و مسیر بود که می‌تواند هر ثانیه ادامه یابد او حتی تنها متعلق به یک مرز نبود و به همه آنهایی که مقاومت را می‌فهمند تعلق داشت. بزرگی سلیمانی را دشمنش هم می‌دانست که در دل شب ناجوانمردانه حمله کرد.
آری، دشمنی که در دل شب به ناجوانمردانه‌ترین روش ممکن و با پهپادی غیرقابل ردیابی خودروی سلیمانی و همراهانش را مورد هدف قرار می‌دهد و فرار می‌کند هم باور دارد دوران «بزن در رو» تمام شده است وگرنه با ترس و لرز اتباع و دیپلمات‌هایشان را فرا نمی‌خواند، اوضاع برای آنهایی که شاید حتی یک روز و در حد ثانیه‌ای ترور سپهبد سلیمانی از خاطرشان گذشته به قدری خوفناک است که همگی درباره واکنش احتمالی و انتقام سخت ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.
سردار سلیمانی در نزدیکی‌های گذرگاه ورود و خروج دیپلماتیک فرودگاه بغداد مورد هدف تروریستی قرار گرفت تا بار دیگر به آنهایی که فکر می‌کنند مقابل تروریست‌ها و داعشیان می‌توان از زبان دیپلماتیک استفاده کرد بفهماند، میدان جنگ محل خوش‌خیالی با وعده‌های عجیب و غریب نیست.
سلیمانی که در یکی از روستاهای کرمان به دنیا آمد نه در دوران دفاع‌مقدس توانست چشمش را به روی قتل‌عام مردم کشورش ببندد و نه در سلاخی مردم سوریه و عراق به دست داعش و کشورهای حامی آن توانست سکوت کند و به روی خودش نیاورد و تفنگ را زمین بگذارد. سلیمانی رفت. مرد وعده صادق رفت مردی که لرزه بر اندام تروریست‌ها می‌انداخت، مردی که شانه‌هایش آرامگه فرزندان شهدا بود، رفت اما مسیرش و هدفش همیشه ادامه دارد و از لحظه شهادت او دشمنان لحظه‌ای خواب نخواهند داشت تا تیر انتقامی سخت هر ثانیه از جای‌جای این کره خاکی به دست آزادی‌خواهان و جبهه مقاومت بر پیکرشان فرود آید. منتقمان سلیمانی از امروز خواب را بر چشم بسیاری حرام خواهند کرد چون انتقام خون پاک‌مرد وعده صادق باید واقعی، سخت و عبرت‌آموز باشد.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399