چهارشنبه, 11 دی 1398 ساعت 08:42
کد خبر: 65858

شهرهای کشور از منظر گردشگری رتبه‌بندی می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رتبه‌بندی شهرهای کشور از منظر گردشگری خبر داد و گفت: در رتبه‌بندی و سطح‌بندی شهرها و استان‌های کشور موارد مختلفی از جمله میزان فعالیت مسوولان منطقه و معرفی جاذبه‌های گردشگری ارزیابی خواهد شد.

ولی تیموری در بازدید از هتل کوهستان بیرجند و افتتاح فاز دوم این مجموعه افزود: گردشگری به عنوان یکی از فعالیت‌های پویای اقتصادی نقش مهمی در توسعه مناطق دارد.
وی با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی شهرها از منظر گردشگری زمینه رقابت بین استان‌ها را نیز فراهم خواهد کرد گفت: در زمینه معرفی جاذبه‌های گردشگری و تبلیغات نیاز به کار و تلاش بیشتر داریم.
معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری باید تبلیغات را نوعی سرمایه‌گذاری بدانند اما در این زمینه کم توجهی می‌شود و حتی برخی سرمایه‌گذاران تبلیغات را نوعی دور ریختن منابع می‌دانند.

دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت هتل‌ها استفاده کنند

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی بایستی از ظرفیت هتل‌های منطقه برای میهمانان خود استفاده کنند و این موضوع سبب افزایش انگیزه سرمایه‌گذاران و هتل‌داران نیز می‌شود.
تیموری گفت: به موجب ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشور، دستگاه‌های دولتی حق ندارند برای خود مهمانسرا ایجاد کنند لذا باید از ظرفیت هتل‌ها بیشتر استفاده شود.
وی ایجاد هتل‌های مناسب را آبروی منطقه دانست و اظهار داشت: مقامات محلی باید در این زمینه به سرمایه‌گذاران کمک کنند چراکه هتل به نوعی زیرساخت رفاهی منطقه محسوب می‌شود.

گفتار درمانی در حوزه گردشگری

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: در ارتباط با حوزه گردشگری و تاثیرات آن بر منطقه هنوز داریم حرف می‌زنیم و به اجماع ملی نرسیده‌ایم که همه باید در این زمینه ورود پیدا کنند.
وی با بیان اینکه مشکل زیرساختی در بخش گردشگری کشور وجود ندارد تصریح کرد: در حال حاضر مهمترین مشکل این بخش، شانتاژهای خبری علیه ایران است که سبب می‌شود گردشگران نسبت به سفر تردید کنند در حالیکه گردشگرانی که وارد ایران شده‌اند، همیشه از جاذبه‌های گردشگری کشورمان شگفت زده شده‌اند.

استقبال کم دستگاه‌ها از هتل در خراسان جنوبی

مدیر هتل کوهستان بیرجند هم گفت: دستگاه‌های اجرایی استان استقبال کمی از هتل دارند و ترجیح می‌دهند میهمانان خود را به مهمانسراها ببرند.
حسین ذوالفقاری افزود: دستگاه‌های اجرایی اگر ۵۰ درصد مخارج مراسم و همایش‌های خود را در اختیار هتل قرار دهند به بهترین نحو میزبان خواهیم بود و بخشی از دغدغه هتل‌داران استان نیز رفع خواهد شد.
وی بیان کرد: هتل سه ستاره کوهستان بیرجند با چشم‌انداز کوهستانی در دل کویر دارای ۱۰۰ تخت است که از امروز به ۱۵۰ تخت افزایش یافت و ۱۵ میلیارد ریال برای اجرای فاز دوم توسعه هتل سرمایه‌گذاری شده است.
مدیر هتل سپهر بیرجند نیز گفت: نوپا بودن استان خراسان جنوبی و دارابودن ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی منحصر به فرد آن باید بیش از پیش مورد توجه واقع شود.
سید محمد آذرکار افزود: در این استان صنعت و کشاورزی خیلی قوی وجود ندارد اما می‌توان زمینه‌های گردشگری در بخش کشاورزی و بازدید از محصولات استراتژیک آن را فراهم کرد.
وی تاکید کرد: خراسان جنوبی را ویژه‌تر ببینید و اجازه دهید این استان نوپا به ثمر برسد نه اینکه با فشار به سرمایه‌گذار، انگیزه بخش خصوصی در حوزه گردشگری کاهش یابد.
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (دوشنبه) از باغ و عمارت تاریخی شوکت آباد بیرجند نیز بازدید کرد.
وی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را همراهی می کند که امروز برای انجام سفری ۲ روزه وارد خراسان جنوبی شد.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399