سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 15:05
کد خبر: 65047

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران خبر داد؛

صرفه جویی ۲۳ میلیون لیتری مصرف بنزین پس از سهمیه بندی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

صادق آبادی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: بعد از سهمیه بندی حدود ۲۳ میلیون لیتر از مصرف بنزین کاهش یافت.


علیرضا صادق آبادی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به طراحی سمند ef۷ گفت: هدف این طرح، کاهش هزینه است که به کاهش سوخت کمک می‌کند. بعد از سهمیه بندی حدود ۲۳ لیتر از مصرف بنزین کاهش یافته و امیدواریم با تبدیل ۱ میلیون و ۴۰۰ خودرو به دوگانه سوز این میزان کمتر شود.


او بیان کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای جریان نقدینگی وامی در نظر گرفته است تا به هموطنان کمک شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: صنعت Cng در سال ۸۴ کار خود را شروع کرد و اکنون بعد از سال ها تلاش در این بخش در عرضه مشکلی وجود ندارد و حدود ۲۱ میلیون لیتر Cng عرضه می شود. هم اکنون کارهایی در دست مقیاس است تا جایگاه ها را افزایش دهیم.
مصرف بنزین

صادق آبادی افزود: در بخش تقاضا توسعه اتفاق افتاده است. ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است و اگر بتوان تا پایان سال به بندهای این تفاهم نامه عمل کرد این میزان به شرکت ایرانن خودرو پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تشریح کرد: مبلغی به عنوان پیش پرداخت بابت مطالعات هزینه می شود.

افزود: خودروهایی که از سوخت یورو استفاده می کنند باید در جایگاه های مشخص سوخت گیری انجام دهند. شورای اقتصاد برای ارائه تسهیلات مبلغ مشخصی را در نظر گرفته که از محدوده ۳۳۰ تا ۴۴۰ دلار در نظر گرفته شده است.

صادق آبادی بیان کرد: به محض اینکه خودروها تبدیل این میزان تسهیلات پرداخت خواهد شد. اهمیت دارد که تبدیل کردن از وانت های پز مصرف انجام شود که میزان آنها حدود ۱۰ میلیون لیتر است.

او تشریح کرد: بعد از مصوبه شورای اقتصاد دولت تا سقف ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای دوگانه سوز کردن خودرو پرداخت خواهد شد. از لحاظ زیسب محیطی این سوخت جايگزين خواهد شد. ظرفیت کارگاه های تبدیلی ۲۰۰ هزار خودرو است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395