سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 15:01
کد خبر: 65046

حضور ۳۵ شرکت ایرانی در نمایشگاه اختصاصی تاشکند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تشریح برنامه های سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ازبکستان که قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شود، گفت: در این اجلاس وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و معاون نخست وزیر ازبکستان ریاست کمیسیون را بر عهده خواهند داشت.

 به نقل از وزارت صمت، حمیدزادبوم افزود: از 18 آذر ماه مذاکرات در کارگروه های مختلف شامل سرمایه‌گذاری و تجارت، گردشگری و بانک آغاز شده است و بر اساس نتایج کارگروه‌ها امروز ( 19 آذر ماه) پیش نویس همکاری‌های دو طرف در چارچوب کمیسیون مشترک آماده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این پیش نویس در اجلاس کمیسون همکاری های مشترک توسط معاون نخست وزیر ازبکستان و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران امضا خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حاشیه این اجلاس یک هیات تجاری از جمهوری اسلامی ایران از بخش خصوصی با طرف ازبکستانی ملاقات‌هایی خواهند داشت و علاوه بر این نمایشگاهی نیز با حضور ۳۵ شرکت ایرانی در محل هتل برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک در فضای در حدود 700 متر مربع برپا خواهد بود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: این نمایشگاه روز چهارشنبه افتتاح خواهد شد و پنجشنبه صبح وزیر صنعت، معدن و تجارت از آن بازدید خواهد داشت.

زادبوم در ادامه با اشاره به سفر پیشین معاون اول رئیس جمهور ایران و وزیر صنعت، معدن و تجارت به تاشکند برای حضور در اجلاس نخست وزیران شانگهای در این شهر، گفت: در آن سفر چند توافق دو جانبه بین ایران و ازبکستان انجام شد که یکی از آنها برگزاری نمایشگاهی در حاشیه کمیسیون این اجلاس برای نمایش توانمندی های صنعتگران ایرانی بود.

وی افزود: علاوه بر این در سفر قبلی به ازبکستان برای خرید گندم و کالاهای اساسی از این کشور نیز به توافق رسیدیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در این اجلاس کمیسیون‌های مشترک همکاری های ایران و ازبکستان تنها به سطح همکاری ها در بخش تجارت، صنعت و معدن معطوف نمی شود و شامل بخش های دیگری از جمله همکاری‌های بانکی، سرمایه‌گذاری در بخش بیمه و گمرک و همچنین نیرو، انرژی، و نفت و گاز نیز خواهد بود و در صددیم حجم مبادلات تجاری دو کشور را به میزان قابل قبولی ارتقا ببخشیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399