سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 14:53
کد خبر: 65045

تشکیل کمیته تخصصی برای صادرات غیرنفتی به چین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: ما در اتاق مشترک، کمیته تخصصی برای گسترش صادرات غیرنفتی را تشکیل دادیم و می‌توان به تفاهم‌نامه‌ای که هفته گذشته بین اتاق و مرکز ملی فرش به امضا رسید، اشاره کرد.

در نشست بررسی روابط ایران و چین که در اتاق بازرگانی ایران در حال برگزاری است، مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به تحریم آمریکا گفت: ما نمی‌توانیم منکر اثرگذاری تحریم‌ها بر روابط ایران و چین شویم اما فعالیت‌های سفیر جدید این کشور در ایران و اظهارات مقامات چینی این نوید را به ما می‌دهد که فعالان اقتصادی و مردم دو کشور می‌توانند با خیالی آسوده و فارغ از تحریم‌ها به روابط تجاری خود ادامه دهند.
وی ادامه داد: اتاق بازرگانی ایران و چین به عنوان تنها نماینده رسمی بخش خصوصی کشور از تمام فرصت‌ها استفاده می‌کند تا روابط دو کشور، مردم و فعالان خصوصی را گسترش دهد. بر همین اساس ما در اتاق به دنبال راه‌اندازی مرکز مطالعات روابط ایران و چین هستیم و همچنین فعالیت‌های تخصصی در حوزه بانوان و جوانان را در دستور کار داریم.
وی با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی گفت: ما در اتاق، کمیته تخصصی برای گسترش این نوع صادرات را تشکیل دادیم می‌توان به تفاهم‌نامه‌ای که هفته گذشته بین اتاق و مرکز ملی فرش به امضا رسید، اشاره کرد. امیدواریم با این تفاهم‌نامه شاهد جهش صادراتی در حوزه فرش باشیم. همچنین فعالیت‌هایی در سایر حوزه‌ها نیز آغاز کردیم و امیدواریم در هفته‌های آینده نمادهایی از برنامه‌های اتاق در حوزه گسترش صادرات صنایع دستی و توریسم نهایی و اعلام کنیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399