سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 12:16
کد خبر: 65025

توليد دستگاه تصفيه دود تر برای نخستين بار در ايران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دستگاه تصفيه دود تر برای نخستين بار در ايران با هدف تصفيه دود های حاوی كربن و روغن توليد شد.

از جمله موارد مصرف اين دستگاه می توان به آشپزخانه های صنعتی، رستورانها، هتل ها و صنايع كوچك شامل: كارگاه های برش سنگ، كارخانه های ريخته گری، كارگاه های سی ان سی و كارگاه های فنر سازی اشاره نمود.
هادی محموديان مديرعامل شركت بهينه توسعه سايا ( مجموعه بهتوسا) گفت: يكی از مشكلات رايج در صنايع كوچك و آشپزخانه هاي صنعتي و رستورانهاي بزرگ، تصفيه دود های چرب می باشد چون به دليل ماهيت چرب آنها، استفاده از دستگاه های رايج تصفيه دود (الكتروفيلترها) مشكلات فراوانی را به همراه دارند.
دستگاه هاي فعلی رايج به دليل پوشيده شدن سطح صفحات جاذب الكتروفيلتر با روغن خيلی زود كارايی خود را از دست می دهند و نياز به شستشو هميشگی دارند.
وی با اشاره به طراحي و ساخت نوع متفاوت از دستگاه های تصفيه دود اضافه كرد: دستگاه تصفيه دود جديد قابليت حذف ذرات كربن، روغن وحتی گرد و غبار از هوا را دارد.وی مصرف برق پايين، تعمير و نگهداری آسان و طول عمر بالای مواد مصرفی بكار برده شده در اين دستگاه را از مزايای آن برشمرد.
وی يادآوری كرد با توجه به مكانيزم اين دستگاه می توان از آن به منظور تصفيه هوای كارگاه های برش سنگ و كارگاه های سی ان سی، تصفيه دود های ناشی از عمليات ذوب مواد و قالب گيری در كارخانه های ريخته گری و نيز صنايع مشابه استفاده كرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399