دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 13:32
کد خبر: 64968

افزایش نقل‌وانتقال وسایل‌نقلیه دست‌دوم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا از افزایش آمارهای نقل‌وانتقال موتورسیکلت و خودروهای دست‌دوم در ۸ ماه اول سال‌‌جاری خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی محمدی با اعلام این خبر افزود: در ۸ ماه اول سال جاری در سطح کشور نقل و انتقال خودرو نسبت به سال گذشته افزایش ۶ درصدی را نشان می دهد و همچنین خودروهای نوشماره وارداتی با کاهش ۴۶ درصدی مواجه بوده است.
وی اضافه کرد: شماره گذاری خودروهای نوشماره تولید داخل در ۸ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر کاهش ۱۵ درصدی است.
سرهنگ محمدی در خصوص آمار شماره گذاری موتورسیکلت، اظهار داشت: نقل وانتقال موتورسیکلت ها در ۸ ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۳ درصد افزایش را نشان می دهد.
وی در ادامه افزود: بیشترین فراوانی موتورسیکلت به ترتیب مربوط به تهران بزرگ ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، اردبیل، چهارمحال وبختیاری و خراسان جنوبی است.
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا افزود با اشاره به آمار خودروهای فعال در کشور اظهار کرد: در سطح کشور ۲۱ میلیون و ۷۷۸ هزار دستگاه خودروی فعال و پلاک نصب شده داریم که از این تعداد، بیش از ۴ میلیون و ۲۱۹ هزار خودرو در تهران هستند.
وی ادامه داد: بیشترین فراوانی خودرو به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399