شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 12:30
کد خبر: 64835

برگزاری ۴۰ نمایشگاه در ۱۵ کشور همسایه در دستور کار است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در نشست با روسا و معاونان بازرگانی سازمان های صمت استانی گفت: برگزاری نمایشگاه ها برای توسعه صادرات ضروری است، به عبارتی برای افزایش صادرات باید کالاها عرضه و معرفی شوند

به نقل از وزارت صمت، بهمن حسین‌زاده افزود: رونق تولید برنامه محوری وزارت صمت است، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها و حضور پررنگ آنها در حاشیه هر نمایشگاه در حال برگزاری در اولویت قرار داده ایم.
وی ادامه داد: سال گذشته در مجموع ۷۵ نمایشگاه برگزار کردیم در حالی که تا پایان امسال، برگزاری ۱۰۷ نمایشگاه را تقویم کرده‌ایم.
حسین زاده اعلام کرد: هم اکنون ۲ نمایشگاه متافو و چاپ و بسته بندی و صنایع وابسته آن را برگزار می کنیم که در متافو ۲۹۳ شرکت داخلی با ۸۰ شرکت خارجی آن در شرایط خاص اقتصادی کشورمان مشارکت نموده اند.
وی ادامه داد: ۵۰۰ شرکت در نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی و صنایع وابسته حضور دارند.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در نشست با روسا و معاونان بازرگانی سازمان های صمت استانی گفت: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با تولیدکنندگان، در نظر داریم فضای مناسبی را برای برگزاری نمایشگاه تقاضامحور ساخت داخل و قطعات ارزبر در کنار هر نمایشگاهی اختصاص دهیم و در کنار هر نمایشگاهی که برگزار می شود نمایشگاه نیازمحور آن را هم برپا خواهیم کرد.
حسین زاده گفت: ایده های جدیدی برای برگزاری نمایشگاه ها داریم و برگزاری ۴۰ نمایشگاه برای صادرات به ۱۵ کشور همسایه را به عنوان اولویت های صادراتی کشورمان، در دستور کار داریم.
وی ادامه داد: برگزاری اولین نمایشگاه برای معرفی فرصت های صادراتی در چارچوب موافقتنامه اوراسیا در دستور کار شرکت نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران است.
حسین زاده اضافه کرد: یک‌پنل اختصاصی در نمایشگاه اکسپو به هر یک از استان ها تخصیص می دهیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نمایشگاه های استانی باید صرفا در سایتهای اختصاصی و استاندارد نمایشگاهی در آن استان برگزار شود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399