شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 10:04
کد خبر: 64805

اطلاعات تکميلي

  • برای بار دوم صورت گرفت؛

دعوت مبدع سامانه آب سوز از منتقدان برای مناظره

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مبدع سامانه آب سوز کشور برای بار دوم مدعیان کذب این فناوری را به مناظره علمی در رسانه ملی در حضور مردم با ظوابط از پیش تعریف شده برای حفظ طرح ملی (پرشین گاز) دعوت کرد.

به گفته علاالدین جاسمی زرگانی مبدع سامانه آب سوز سوخت تولید شده از آب را ("پرشین گاز") نامیده ایم، و شکل و شمایلی شبیه به هیدروژن دارد اما تفاوت های جدی با این سوخت دارد. (پرشین گاز ) از آب استحصال شده و پس از سوختن باز تبدیل به بخار آب می شود. در عین حال هیچ یک از خطرات هیدروژن موجود در دنیا را ندارد و برای ذخیره سازی و نگه داری به کپسول های مخصوص هیدروژن نیاز ندارد.
وی اضافه کرد: تولید و استحصال این سوخت به مقادیر فراوان با شیوه ای بسیار نوین و متفاوت از شیوه های رایج دنیا انجام می شود و دارای توجیه اقتصادی و قابل رقابت با سوختهای فسیلی و دیگر سوخت ها می باشد.
جاسمی با اشاره به تفاوت اساسی سامانه آبسوز اظهار داشت: به یاد داشته باشیم پروژه خودرو با سوخت آب ( هیدروژن ) در شرکت آلمانی و ب ام سری 7 و در فاز اول کاملا شکست خورد و در واقعه هنگام تست، بعد از ورود هیدروژن به موتور باعث انفجار مهیبی شد که منجر به کشته شدن شش دانشمند پروژه شد، اما در فاز دوم در همان سال با تغییرات اساسی در زیر ساخت آلیاژ موتور از چدن و آلومینیوم تبدیل به فولاد کربن که هزینه بالغ بر یک و نیم میلون مارک در بر داشت، در صورتی که درسیستم ابداعی دانشمند ایرانی هیچ تغییری در زیر ساخت موتور اتفاق نمی افتد و تنها سامانه ای که آب را تبدیل به سوخت می کند را به خودرو اضافه می کنیم.
وی یادآورشد که برخلاف اظهارات برخی افراد نا آگاه در خصوص قضاوت سامانه تبدیل آب به نوعی سوخت تاکید داشت که سامانه مبدل آب به نوعی سوخت، از نظر ساختاری و روند تولید و مصرف انرژی، از نظر علمی با شیوهای موجود در جهان کاملان متفاوت بوده و از نمونه های رایج در جهان تبعیت نمی کند.
جاسمی افزود که تمامی راه های تولید سوخت (هیدروژن) از آب را با فناوری موجود در جهان را بدلیل عدم توجیه اقتصادی در خصوص مصرف بی اندازه انرژی مردود می داند.
وی درباره ایجاد بحران آب درصورت فراگیر شدن سامانه آبسوز در سراسر کشور گفت: هم اکنون مصرف بنزین کشور به عنوان یک سرمایه ملی و ارزشمند روزانه ۹۰ تا ۱۰۵ میلیون لیتر در روز است و فرض براینکه این میزان مصرف از سوخت با آب جایگزین شود با توجه به مصرف روزانه آب کشور و منابع آبی کشور این موضوع به یک شوخی شباهت دارد. بعنوان مثال مصرف سالانه کشور بیش از 90 درصد آب برای مصرف کشاورزی است.
به گفته وی هم اکنون که اطلاع رسانی جهت ثبت نام مردمی برای نصب سامانه صورت گرفته است سیل هجمه مخالفان بیشتر شده است و روزنامه ها و سایتهای مختلف بدون هیچ پایه و اساسی فقط با نقل از پایگاههای دیگر شروع به تخریب و تکذیب در خصوص این فناوری و دانش ملی نموده اند. سوال اینجاست؟ چرا برای شفاف سازی این فناوری بدنبال یک ساختار شفاف علمی نیستیم و اخبار کذب این فناوری را نقل می کنیم. بنده بعنوان مدعی این فناوری تمامی منتقدان و مدعیان کذب این فناوری را به مناظره علمی در رسانه ملی با حفظ ضوابط بنیاد انرژی جاسمی زرگانی دعوت می کنم.
مبدع سامانه آب سوز کشور برای بار دوم مدعیان کذب این فناوری را به مناظره علمی در رسانه ملی در حضور مردم با ظوابط از پیش تعریف شده برای حفظ طرح ملی (پرشین گاز) دعوت کرد.
وی در پایان همچنین یادآور شد که براساس ضوابط تعیین شده قبل از نصب سامانه و کنترل آن روی خودرو هیچ گونه هزینه ای از مصرف کننده دریافت نمی شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399