یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 10:01
کد خبر: 64594

آغاز بررسی تخلف و گران فروشی در لوازم و تجهیزات یدکی خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس اتاق اصناف تهران از آغاز بررسی تخلف و گران فروشی در لوازم و تجهیزات یدکی خودرو از روزگذشته خبر داد.

قاسم نوده فراهانی در خصوص بازار لوازم یدکی خودرو و اضافه شدن قیمت‌ها در این صنف و چگونگی نظارت اتاق اصناف بر گرانی اظهار داشت: ما یک نظارت، بازرسی مستقل و یک گشت مشترک بین اصناف، سازمان صمت و سازمان تعزیرات داریم. اینکه گفته می‌شود قیمت‌ها تغییر کرده است، درست نیست و کسی نمی‌تواند قیمت را خودسرانه تغییر دهد. اینکه بنزین گران شده است و این موضوع روی هر صنفی تاثیر بگذارد، قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: اکثر جابجایی‌ها با گازوئیل است که با کامیون و وسایل بین شهری جابجا می‌شوند. خیلی کم پیش می‌آید جابجایی با وانت بار انجام شود. بعضی از وانت بارها اعتراضی که در روزهای اول داشتند بحق بود و سهمیه بنزین‌شان نیز روز چهارشنبه اضافه شد.
وی ادامه داد: اگر فردی با وانت، بارش را به مقصد می‌فرستد، نباید بگوید به خاطر گرانی بنزین، اجناس هم گران شده است، مردم این حرف‌ها را می‌پذیرند. مردم ما می‌دانند که بنزین گران شده است و این‌‌گونه دلایل غیرقابل قبول برای گران کردن اجناس درست نیست و به دور از انصاف و وجدان است.
فراهانی با بیان اینکه باید قبول کنیم که در هر صنفی تعداد محدودی متخلف وجود دارد و اصناف هم از این قائده مستثنی نیست، افزود: از امروز برای لوازم یدکی بازرسی می‌گذاریم تا تخلفات را به ما گزارش دهد و برخورد خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: هر کسی دلایل افزایش قیمت صنف خودش را به ما ارائه کرد و درخواست گران کردن اجناسش را داشت، در کمیته اتاق بررسی می‌کنیم و اگر بحق باشد عمل خواهیم کرد.
رئیس اتاق اصناف در پایان گفت: مردم خودشان نباید اجازه بدهند، از سوی یک واحد صنفی، کسبه، فروشنده و راننده و... به حقشان تجاوز شود. هر جا تخلف و گران فروشی می‌بینند به 124 اعلام و از طریق کد رهگیری نتیجه شکایات را پیگیری کنند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399