سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 14:37
کد خبر: 64454

اطلاعات تکميلي

  • صادقی نیارکی اعلام کرد:

کاهش ارز بری 76 میلیون یورویی ثمره برگزاری میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در مراسم میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات که با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود، گفت: این مراسم همزمان با هفته بسیج و در راستای شعار نهضت ساخت داخل برگزار می شود.

به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی افزود: سیاستها و اقدامات راهبردی در راستای تولید ملی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ایشان بر این نکته که نظام بر تولید داخلی اهمیت می دهد، تاکید داشته اند و کلید حل مشکلات کشور را ترویج تولید داخلی عنوان فرموده اند.

وی ادامه داد: امسال در وزارت صمت ۷ برنامه راهبردی در دستور کار داریم که توسعه و تعمیق ساخت داخل با عنوان نهضت ساخت داخل از محوری ترین آنهاست.صادقی نیارکی اضافه کرد: عمق بخشی به ساخت داخل با هدف تغییر از مونتاژ کاری به نوآوری در چارچوب تعمیق ساخت داخل دنبال می شود و تاکنون ۵ میز تخصصی در خودرو و موتور سیکلت و صنایع پتروشیمی برگزار شده است.معاون امور صنایع گفت: میز تخصصی خودرو ۲۵۰ میلیون یورو و میز پتروشیمی ۶۰ میلیون یورو کاهش ارزبری را تاکنون اجرا کرده هست.صادقی نیارکی اعلام کرد: در میز تخصصی امروز ۲۶ شرکت تولید کننده حضور دارند و ۷۶ میلیون یورو کاهش ارزبری آن است.وی افزود: ارزش قراردادهای امروز ۱۵۰ میلیارد تومان و با کاهش ارزبری ۶۲ میلیون یورویی است.صادقی اضافه کرد: ارزش تفاهم نامه های میز امروز ۲۰۰ میلیارد تومان و با کاهش ارزبری ۱۴.۵ میلیون یورو است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399