سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 10:02
کد خبر: 64425

روند مطلوب تولید و فروش در هلدینگ خلیج فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: روند تولید، فروش و صادرات در بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی کشور به‌خوبی انجام می‌شود.

به گزارش شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جعفر ربیعی در حاشیه نمایشگاه کیش‌اینوکس با ارائه گزارش تازه‌ترین فعالیت‌های این شرکت در بورس اظهار کرد: هم‌اکنون شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس)، ۴۰ درصد صنعت پتروشیمی کشور را مدیریت می‌کند که این موضوع سبب شده است ۴۰ درصد صادرات انواع محصولات پتروشیمی کشور نیز از طریق شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس انجام شود.
وی با اشاره به تولید طیف وسیعی از محصولات پتروشیمی در زیرمجموعه‌های هلدینگ خلیج فارس گفت: از آنجا که این شرکت نقش تعیین‌کننده‌ای در تأمین نیاز صنایع پایین‌دست پتروشیمی دارد، حضور خود را نیز در بورس کالا افزایش داده است تا جایی که شاهد فزونی عرضه محصولات پتروشیمی نسبت به تقاضای آن در برخی روزها هستیم.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با مناسب توصیف کردن روند تولید، فروش و صادرات در بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی کشور ادامه داد: باوجود تحریم‌ها، امور صادرات به‌خوبی انجام می‌شود و بازگشت ارز پتروشیمی‌ها به‌ سامانه نیما نیز سبب شده شاهد آرامش در فضای بازار ارز باشیم.
ربیعی درباره عرضه دیگر زیرمجموعه‌های هلدینگ خلیج فارس در بورس گفت: خوشبختانه پارسال و امسال دو شرکت سرآمد یعنی پتروشیمی‌های پارس و نوری را در بورس عرضه کردیم که هم برای بازار سرمایه و هم سهامداران خاطره خوشی را بر جای گذاشت.
وی با بیان اینکه راهبرد هلدینگ خلیج فارس حضور حداکثری در بازار سرمایه است، تصریح کرد: در نظر داریم دو پتروشیمی تندگویان و ارومیه را تا پایان سال وارد بورس کنیم که امور پذیرش این دو شرکت به بورس به‌خوبی انجام شده است، همچنین امیدوارم پتروشیمی آریاساسول نیز تا پایان امسال، وارد بورس شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399