شنبه, 02 آذر 1398 ساعت 09:33
کد خبر: 64253

اطلاعات تکميلي

  • ضعف حمل و نقل عمومی و تاکسی ها منجر می شود؛

جولان سواری های شخصی با کرایه های دلخواه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: حمل و نقل عمومی در کلان شهر ها با توجه به جمعیت بیش از اندازه، مسائل زیست محیطی و آلودگی هوا و مصرف بالای سوخت که اکنون با افزایش قیمت هم روبرو شده است، اهمیت بیش از پیش داشته اما در عین حال ضعف های بیشماری هم همراه است که همین مساله مشکلات زیادی را برای مسافران شهری ایجاد کرده است.

در این سیستم به غیر از ناوگان اتوبوسرانی، تاکسی ها و تاکسی های اینترنتی  مجموعه ای در حال فعالیت هستند که جز گروه شخصی ها محسوب می شوند که هرچند برخی اوقات به جبران خلا های سیستم حمل و نقل شهری می پردازند اما از آن جایی که تحت کنترل و مدیریت هیچ نهاد قانونی نبوده و لزومی به پایبندی به قوانین ندارند، باعث بروز نارضایتی های عمومی می شوند که از جمله آن ها دریافت کرایه های دل خواه و بیش از اندازه مصوب است.

در روز های گذشته که طرح سهمیه بندی بنزین در حال انجام است سهمیه ناوگان حمل و نقل مشخص شده است.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد که باتوجه به سهمیه بندی بنزین شاهد افزایش 15 تا 20درصدی مسافران وسایل حمل ونقل عمومی هستیم.

به گفته وی تعداد ناوگان اتوبوس رانی تهران، طی ده سال گذشته از بیش از 7000 دستگاه است و به جای  آنکه مطابق برنامه ناوگان اتوبوسرانی 30 درصد افزایش یابد تعداد اتوبوس‌ها به کمتر از 6000 دستگاه رسیده  که عمر اتوبوس‌ها نیز از پنج سال به 11 سال رسیده است به نحوی که نیمی از ناوگان فعلی اتوبوسرانی تهران در حال حاضر فرسوده است و روزانه بیش از 300 مورد توقف ناشی از خرابی اتوبوس در تهران رخ می‌دهد که موجب افزایش ترافیک و نارضایتی شهروندان می شود

این در حالی است که بر اساس این طرح ، سهمیه بنزین سواری شخصی بنزین سوز 60 لیتر و انواع سواری دو گانه سوز 30 لیتر بنزین سهمیه ای به نرخ 1500 تومان به صورت ماهانه اختصاص پیدا می کند .

طبق گزارش میدانی خبرنگار عصر اقتصاد در ساعت پیک، تعداد بیشتری از خودروهای شخصی به جابجایی مسافران و شهروندان تهرانی مشغول هستند و افزایش کرایه توسط این بخش که زیر نظر مجموعه ای فعالیت نمی کنند، صورت گرفته است .

استدلال این راننده ها این است که ظرفیت سهمیه پاسخگوی نیاز آن ها نیست.

اما در نهایت بازهم مردم و مسافرانی که یا از وسیله نقلیه شخصی برخوردار نیستند و یا به دلایل دیگری به استفاده از حمل و نقل عمومی روی آورده اند، قربانی ضعف های ناوگان حمل و نقل عمومی می شوند.

به این ترتیب مسیر با مشاجره لفظی بین مسافران و راننده ها سپری می شود و درنهایت هم مسافر باید با اعصاب و روانی متشنج روز و کار خود را آغاز کند.

بگذریم از اینکه به بی تدبیری و ضعف مدیران ذیربط در حدود 40 سال گذشته به اندازه ای است که بعد از حدود گذشت4 دهه  هنوز سیستم حمل و نقل شهری نیازمند مسافربرهای شخصی است و ظاهرا هیچ نهاد و دستگاهی هم خود را موظف به پاسخگویی در این زمینه نمی داند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399