سه شنبه, 28 آبان 1398 ساعت 15:16
کد خبر: 64186

روند نزولی قیمت ارز ادامه خواهد داشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور عالی کانون صرافان ایران گفت: قبلا شاهد بودیم به محض اینکه اتفاقی در منطقه رخ می‌داد یا اینکه تحریمی بر علیه کشور اعمال می‌شد فردا بازار متاثر از آن بود اما با حضور همتی در بانک مرکزی بازار ارز مستقل شد و مطابق شاخص‌های اقتصادی و خواستگاه بانک مرکزی حرکت می‌کند.

سعید مجتهدی رئیس سابق کانون صرافان ایران در خصوص آخرین تحولات بازار ارز و روند نزولی کاهش قیمت‌ها از صبح امروز گفت: در چند روز اخیر به دلیل بارش برف، ترافیک، شلوغی‌ها و قطع اینترنت و شبکه‌های اجتماعی روند معامله در بازار بسیار کند شده بود تا جائیکه حتی رفت و آمد در شهر نیز سخت شده بود اما اکنون با فروکش کردن هیجانات شاهد هستیم که قیمت ارز دوباره به مسیر تعادلی خود حرکت می‌کند.
مشاور عالی کانون صرافان ایران ادامه داد: اتفاقی که در ماه های اخیر شاهد بودیم این بود که بازار ارز از آن روند هیجانی خارج شده و این کار بزرگ و حرفه‌ای بود که آقای همتی انجام داد. ما قبلا شاهد بودیم به محض اینکه اتفاقی در منطقه رخ می‌داد یا اینکه تحریمی بر علیه کشور اعمال می‌شد فردا بازار متاثر از آن بود اما با حضور همتی در بانک مرکزی بازار ارز مستقل شد و مطابق شاخص‌های اقتصادی و خواستگاه بانک مرکزی حرکت می‌کند.
وی افزود: اکنون بازار کاملا در اختیار بانک مرکزی است و ادامه کاهش قیمت‌ها منوط به خواستگاه این نهاد است، رئیس بانک مرکزی نیز اخیرا مطرح کردند که دلار کالای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست و بهتر است مردم سرمایه خود را برای خرید آن در خطر قرار ندهند کما اینکه اکنون شاهد هستیم که تعداد زیادی از مردم که برای حفظ ارزش پول خود یا کسب سود اقدام به خرید ارز کرده بودند اکنون متضرر شده و ارزهایی با قیمت خرید بالا در خانه دارند. مردم باید در این خصوص هوشمند باشند و بازارهای دیگری برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399