سه شنبه, 28 آبان 1398 ساعت 13:11
کد خبر: 64169

خودروسازان راه گذار از بنزین به سی.ان.جی را مسدود کرده‌اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور گفت: مشکل این است که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته‌اند در تولید خودروی پایه‌ گازسوز و باکیفیت که طراحی محفظه احتراق موتور براساس سوخت گاز با حداقل افت راندمان باشد، موفق عمل کنند.

محسن جوهری درباره لزوم جایگزینی بنزین با سی.ان.جی اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت بنزین، گرایش به استفاده از سی.ان.جی به عنوان سوخت ارزان، افزایش می‌یابد.
وی افزود: ارزانی و پاک بودن جزو مزیت‌های سی.ان.جی است که در کاهش هزینه خانوار و آلودگی هوا، نقش بسزایی دارد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور با اشاره به مشکلات خودروسازان داخلی در زمینه تولید خودروی باکیفیت پایه‌ گازسوز، تصریح کرد: مشکل این است که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته‌اند در تولید خودروی پایه‌ گازسوز و باکیفیت که طراحی محفظه احتراق موتور براساس سوخت گاز با حداقل افت راندمان باشد، موفق عمل کنند.
جوهری گفت: از ویژگی‌های خودرو گازسوز باکیفیت، جانمایی مخزن در کفی خودرو و در نتیجه عدم اشغال فضای صندوق عقب خودرو و همچنین پیمایش حداقل 500 کیلومتر در هر بار سوختگیری است.
وی تاکید کرد: در چنین شرایطی بهتر است اجازه داده شود خودروهای باکیفیت پایه گازسوز، با تعرفه صفر وارد کشور شود تا هم به کاهش مصرف بنزین و هم کاهش آلودگی هوا، کمک کند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور در ادامه با اشاره به مشکل اغلب خودروهای گازسوز موجود در کشور، گفت: مشکل این خودروها راندمان پایین در حالت استفاده از سوخت گاز است. زیرا طراحی محفظه احتراق موتور آنها براساس سوخت گاز نیست و برخی قطعات موتور دچار استهلاک زودرس می‌شوند.
وی در ادامه یادآور شد: در رابطه با افزایش مراجعات مردم به جایگاه‌های سی.ان.جی، در حال حاضر جای نگرانی نیست و نگرانی اصلی، نبود خودروهای گازسوز باکیفیت است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399