سه شنبه, 28 آبان 1398 ساعت 11:14
کد خبر: 64155

واریز مابه‌التفاوت افزایش قیمت بنزین به حساب رانندگان «سرویس مدارس»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش آخرین جزئیات اختصاص سهمیه بنزین ویژه رانندگان سرویس مدارس را اعلام کرد.

نورعلی عباسپور، درباره اختصاص سهمیه بنزین ویژه رانندگان سرویس مدارس اظهار کرد: بحش قابل توجهی از دانش آموزان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند. به محض دریافت خبر سهمیه بندی بنزین موضوع را از سوی مراجع تصمیم‌گیر پیگیری و پیشنهاداتی را مطرح کردیم.
وی افزود: موارد پیشنهادی مطرح شده، بررسی و پیگیری‌ها در ستاد ویژه انجام و موافقت شد که سهمیه ویژه‌ای برای رانندگانی که دارای مجوز هستند و در سرویس مدرسه فعال‌اند اختصاص یابد و سهمیه به حسابشان واریز شود.
عباسپور درباره زمان اجرای این طرح گفت: سهمیه ذخیره و محفوظ می‌ماند تا زمانی که تخصیص‌ها آغاز شود.
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از لحاظ اجرایی، رانندگان باید در سامانه سپند ثبت نام کنند و واجد شرایط باشند گفت: کسانی که مجوز دارند و پیمانکارانی که آنها را معرفی کرده‌اند مشمول دریافت سهمیه خواهند بود.
وی با بیان اینکه برای سرویس مدارس با پیشنهاد سهمیه ماهانه ۱۲۰ لیتر موافقت شده است گفت: به محض تکمیل اطلاعات، مابه‌التفاوت قیمت بنزین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومانی به صورت یارانه به حساب رانندگان واریز می‌شود که البته رقم مذکور صرفا برای خرید بنزین قابل استفاده است.
عباسپور تاکید کرد: ممکن است در برخی مناطق پس از بررسی‌ها و مطالعات بیشتر، سهمیه مذکور افزایش یابد.
وی در پایان اظهار کرد: تا کنون حدود ۷۰ هزار راننده در سامانه سپند ثبت نام کرده‌اند.
سهمیه سوخت سرویس مدارس اعلام شد
پوریا محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور نیز در خصوص سهمیه سرویس مدارس گفت: سرویس‌های مدارس در قالب سامانه سپند(ناوگان پایش حمل و نقل دانش‌آموزی) ساماندهی می‌شود و جابجایی مسافر که دانش‌آموز است، انجام می‌دهد و در نتیجه مشمول سهمیه سوخت قرار می‌گیرد.
محمدیان با بیان اینکه در گذشته سرویس مدارس جزو سهمیه بگیرهای بنزین نبود، تصریح کرد: بر این اساس برای سرویس‌های مدارس ۱۲۰ لیتر در ماه سهمیه بنزین در نظر گرفته شده است.
محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز اعلام کرد: با هماهنگی به عمل آمده، سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس تأمین خواهد شد. این سهمیه پس از ثبت‌نام تمام سرویس‌ها و بررسی میزان مورد نیاز از روز اجرای سهمیه‌بندی یعنی ۲۴ آبان جاری محاسبه و اعمال خواهد شد.
محمدیان در خصوص سهمیه سوخت تاکسی‌های درون شهری اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفت و تجربه‌ای که از پروژه قبلی اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در کشور داشتیم، سهم تاکسی‌ های تک سوز ۴۰۰ لیتر در ماه تعیین شد.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد ناوگان تاکسی کشور دوگانه سوز است، ادامه داد: برای تاکسی‌های دوگانه‌سوز ۲۰۰ لیتر در نظر گرفته شد که با توجه به تغییراتی که دیروز انجام شد، این میزان به ۲۵۰ لیتر در ماه برای تاکسی‌های دوگانه سوز تغییر کرد.
دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور درباره سهمیه سوخت ون افزود:‌ با توجه به اینکه مصرف این خودروها بیشتر از تاکسی‌های تک سوز است، برای آنها ۶۰۰ لیتر در ماه سهمیه تعیین شده است.
وی در خصوص آژانس‌ها نیز گفت:‌ برای آژانس‌های تاکسی تلفنی، سهمیه‌ای در نظر گرفتیم که شامل ۲۰۰ لیتر برای تاکسی‌های تلفنی بنزینی و ۱۲۰ لیتر در ماه برای تاکسی‌های تلفنی گازسوز است.
محمدیان با اشاره به سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی بیان کرد: در صورتی که راننده این تاکسی‌ها بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ماه رانندگی کرده باشد، مابه التفاوت آن تا سقف ۳۰۰ لیتر در ماه، سهمیه بنزین پیش‌بینی شده است.
دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در خصوص سهمیه سوخت وانت‌بارها و موتورسیکلت‌ها اظهار کرد: سهمیه سوخت وانت‌های پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر، دوگانه‌سوز ۱۲۰ لیتر و سهمیه سوخت وانت‌های کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۶۰ لیتر در ماه پیش‌بینی شده است. ضمن اینکه سهمیه موتورسیکلت در هر ماه ۲۵ لیتر در نظر گرفته شده است.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395