یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 09:13
کد خبر: 64046

اطلاعات تکميلي

  • وزیر آموزش و پرورش:

سوخت سرویس مدارس تامین می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش از تامین سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس خبر داد.

محسن حاجی‌میرزایی گفت: با هماهنگی به عمل آمده، سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس تامین خواهد شد. این سهمیه پس از ثبت نام کلیه سرویس‌ها و بررسی میزان مورد نیاز، از روز اجرای سهمیه‌بندی یعنی ۲۴ آبان ماه جاری محاسبه و اعمال خواهد شد.
محسن حاجی میرزایی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص تامین سهمیه بنزین مدارس اظهار کرد: موضوع تامین سوخت بنزین سرویس مدارس به وزارت نفت و کشور و ستاد سوخت منعکس شده و سازمان برنامه و بودجه بررسی کرده و تمهیداتی متناسب با مسافتی که طی می کنند اندیشیده تا سهمیه سوخت داده شود.
وی در خصوص اهمیت هویت افزود: نقطه آغازین شکل گیری شخصیت افراد را هویت تشکیل می دهد و باید دید این افراد چه شناختی از خود و جامعه دارند که این درک در فرهنگ ما و نظام تعلیم و تربیت و در مسیر یادگیری شکل می گیرد و مهمترین دوره یادگیری نسل ما دوره ابتدایی و پیش دبستانی است که شخصیت اصلی آنها شکل می گیرد.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: رسالت آموزش و پرورش این است جریان یادگیری را به گونه ای سامان دهد که درک آنها از خود و جامعه عمیق تر و دقیق تر باشد.
حاجی میرزایی گفت: سند تحول با تعریف ۶ زیرمجموعه اساسی و علمی بدنبال تغییر از حافظه محوری به سمت درک محوری و فهم درست از زندگی است و تلاش می شود که در هر یک از حوزه های منابع مالی،  نیروی انسانی و نظام ارزیابی،  فضای آموزشی و برنامه درسی و تجهیزات تحول لازم پیش بینی شود.
وی در خصوص آموزش معلمان برای اجرای سند تحول هم گفت: در سالهای گذشته برای مدیران به طور خاص و همکاران فرهنگی در سراسر کشور دوره آموزشی برگزار شده هرچند به نظر می رسد همچنان نیازمند گام های جدی تری هستیم و باید هدف گذاری ها دقیق تر شود و مشخص کنیم محصول نهایی سند در مدرسه چیست تا برای تحقق شاخص ها برنامه ریزی کنیم.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امیدواریم با همکاری همه نهادها بتوانیم این تحول را که از حافظه محوری به مفهوم اصلی تربیت و درک محوری است سازماندهی کرده و مسایل را پیش ببریم.
حاجی میرزایی در خصوص طرح رتبه بندی معلمان هم بیان کرد: رتبه بندی در دستور کار دولت است و در هفته های آینده تصویب شده و از مهر ۹۸ عملیاتی خواهد شد.

افزایش قیمت‌ها ممنوع

مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه سهمیه بنزین ویژه رانندگان سرویس حمل و نقل دانش آموزی اختصاص می‌یابد گفت: جزئیات و چگونگی این سهمیه بندی به زودی اعلام می‌شود. سرویس مدارس قطعا مشمول افزایش قیمت نخواهد شد.
نورعلی عباسپور، درباره تخصیص سهمیه بنزین به رانندگان سرویس مدارس اظهار کرد: شنبه صبح تصمیمات اولیه در جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت کشور، نفت و سازمان برنامه و بودجه اتخاذ شد و مصوبه اولیه حکایت از اختصاص سهمیه ویژه برای سرویس مدارس دارد.
وی افزود: اما چگونگی انحراف معیارها و اصلاحاتی که لازم است را با همکاری وزارت کشور و حمل و نقل در دست انجام داریم که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود.
مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این سهمیه‌بندی به طور قطع انجام خواهد شد، منتها مشغول کار روی چگونگی انجام آن هستیم گفت: این سهمیه بندی از زمان آغاز اجرای این طرح در نظر گرفته می‌شود و به رانندگان و خودروهایی که مجوز و برچسب حمل و نقل دانش آموزی دارند و تحت نظارت هستند، ارائه می‌شود.
عباسپور افزود: تعداد دقیق مشمولان را نداریم زیرا معمولا گزارشات نهایی قراردادهای سرویس مدارس در آذرماه به دست ما می‌رسد اما هر فردی که اکنون در قالب شرکت‌های پیمانکار قرارداد دارند، مشمول دریافت سهمیه می‌شوند البته رانندگان باید در سامانه سپند نیز ثبت نام کنند.
وی در پایان به خانواده‌ها اطمینان خاطر داد که سرویس مدارس قطعا مشمول افزایش قیمت نخواهند شد.

شهرداری تهران پیگیر سهمیه بنزین سرویس مدارس است

در همین رابطه مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به آغاز سهمیه بندی بنزین اعلام کرد: شهرداری پیگیر سهمیه بنزین سرویس مدارس است.
علیرضا قنادان شامگاه جمعه توئیت کرد: با توجه به نگرانی هایی که در خصوص عدم تخصیص سهمیه بنزین برای سرویس مدارس به وجود آمده پیگیر حل این مساله از وزارت کشور هستیم تا رانندگانی که در سامانه سپند تاکسیرانی ثبت شده اند سهمیه مناسب تخصیص یابد.
وی خاطرنشان کرد: رانندگان در اسرع وقت به دفاتر سازمان مراجعه کنند.
بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.
طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود و همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395