شنبه, 25 آبان 1398 ساعت 12:15
کد خبر: 64006

افزایش قیمت بنزین تاثیری روی عرضه در بورس ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل بورس انرژی گفت: افزایش قیمت بنزین تاثیر خاصی روی عرضه در بورس و رینگ صادراتی ندارد.

سید علی حسینی، درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین بر عرضه این فرآورده نفتی در بورس انرژی اظهار داشت: افزایش قیمت‌ها مربوط به فروش داخل است، در بورس انرژی برای مصرف داخل بنزین عرضه نمی‌شود، فرآورده‌ای که به بورس انرژی می‌رود فقط در رینگ بین‌الملل و با هدف مقاصد صادراتی است.
وی با اشاره به وضعیت مناسب عرضه فرآورده‌ها در بورس انرژی افزود: با توجه به ظرفیت بسیار بالایی که صنعت پالایش کشور برای تولید فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین وجود دارد، افزایش قیمت بنزین تاثیر خاصی روی عرضه در بورس و رینگ صادراتی ندارد.
مدیر عامل بورس انرژی گفت: ظرفیت ما در تولید بنزین بالا است، بخصوص که ستاره خلیج فارس بنزین به میزان زیاد و با کیفیت بالا را تولید می‌کند.
وی با بیان اینکه مازاد مصرف بنزین کشور صادر می‌شود، گفت: بازار صادراتی چندان تابع بازار داخل نیست و به هر میزان که بازار صادراتی در سطح منطقه کشش داشته باشد فرآورده برای صادرات داریم، ضمن اینکه در موضوع صادرات بنزین فقط بحث عرضه نیست بحث کشش تقاضا هم هست، باید تقاضا و مصرف هم در منطقه وجود داشته باشد.
حسینی یادآور شد: بر اساس برآوردهایی که داریم به هر میزان که در منطقه خریدار باشد و کشش تقاضا وجود داشته باشد ما می‌توانیم فرآورده و از جمله بنزین صادر کنیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399