دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 12:37
کد خبر: 63831

وزیر نفت: افزایش ۲۲ میلیارد بشکه ای نفت ایران با کشف میدان نام اوران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر نفت با اشاره به کشف میدان جدید نفتی در خوزستان گفت: این مخزن ۵۳ میلیارد بشکه نفت درجا دارد که ۳۱ میلیارد بشکه آن پیش از این در مخازن دیگر شناسایی شده بود و اکنون ۲۲ میلیارد بشکه نفت درجای دیگر به دخایر نفتی ایران افزوده شده است.

بیژن زنگنه، امروز (دوشنبه) در مراسم اعلام جزییات کشف مخزن جدید نفتی در خوزستان، تاکید کرد: این مخزن یکی از بزرگترین مخازن نفتی است که در ایران کشف شده است.

وی ادامه داد: در گذشته در این منطقه میادین منصوری، سپهر، جفیر، آب تیمور، سوسنگرد شناسایی شده بود و در زیر این میادین میدان ایلام شناسایی شد.

زنگنه افزود: در فاصله این میادین، منطقه ای با وسعت ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع وجود داشت که این مخزن در آن قرار دارد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه لایه نفتی کشف شده عمقی ۸۰ متری دارد، گفت: این مخزن ۵۳ میلیارد بشکه نفت درجا دارد و احتمال گسترش میدان به مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی وجود دارد.

وزیر نفت

وی ادامه داد: از نطر تکنولوژی کار جدید با حفر سه حلقه چاه از سال ۹۵ شروع شد، در گذشته ۳۱ میلیارد بشکه نفت شناسایی شده بود و اکنون ۲۲ میلیارد نفت درجای جدید ثبت می‌شود.

زنگنه افزود: با توجه به تکنولوژی های فعلی، حجمی که به دخیره بازیافت اشاره می شود ۲.۲ میلیارد بشکه نفت است.

به گفته وزیر نفت، تمام فناوری در نفت، ضریب بازیافت است و هر یک درصد افزایش ضریب بازیافت، ۳۲ میلیارد دلار به درامد کشور اضافه می‌کند.

وی تاکید کرد: این مخزن دومین مخزن نفتی بزرگ کشف شده در تاریخ ایران است و از مدیران و مسئولان مناطق نفت خیز که در خارج از منطقه اب تیمور به نفت رسیدند و منجر به کشف این میدان شد، تشکر کرد.

وزیر نفت افزود: برنامه توسعه در قالب توسعه میادین آب تیمور و منصوری و سپهر و جفیر خواهد بود و در اینده برنامه‌های دیگری برای توسعه تعریف خواهد شد.

وی دلیل نام گداری این مخزن به نام نام اوران را قدردانی از خدمات گمنامان این حوزه دانست.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399