سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 13:36
کد خبر: 63657

الگو برداری از مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شمار سازمان های يادگيرنده و الگو بردار از مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران به عدد 76 رسيد.

با الگو برداري شركت هاي نفت مناطق مركزي ايران، نفت و گاز پارس و نيرو محركه قزوين شمار شركت هاي الگو بردار از مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران به 76 شركت رسيد.
در نشستي كه با حضور مديرعامل و اعضاي كميته راهبري مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران با نمايندگان دانشي شركت هاي الگو بردار برگزار شد، در خصوص نحوه پياده سازي مديريت دانش، مسائل و چالش هاي فرهنگي مربوطه و نيز رويكردهاي اجرا شده در اين شركت بحث و تبادل نظر شد.
در اين نشست مهندس هنگي، مديرعامل شركت پالايش نفت تهران با اشاره به حديثي از نبي مكرم اسلام حضرت محمد(ص) مبني بر لزوم شنيدن، ثبت، انتشار و به كار بستن دانش، بر ضرورت پیاده‌سازی هدفمند و يكپارچه مديريت دانش جهت دستيابي به دانش مورد نياز در راستاي نيل به اهداف استراتژيك و چشم انداز سازمان ها تاكيد كرد.
اين مقام مسئول با ذكر شواهدي از خلق و ثبت دانش و اقدامات نوآورانه كاركنان شركت در سطوح مختلف و ارزش افزوده حاصل به رويكردهاي حمايتي و تشويق اين گونه اقدامات از سوي رهبران سازمان اشاره نمود.
در ادامه اين نشست فرشيد مومنی فراهاني، رئيس آموزش و تجهيز سرمايه هاي انساني و نماينده مديرعامل در مديريت دانش شركت پالايش نفت تهران اظهار داشت: در فضاي كسب و كار كنوني مديريت اثربخش دانش ها و درس آموخته ها به عنوان يك مزيت رقابتي پايدار براي سازمان ها محسوب مي گردد.

وي از ايجاد يكپارچگي سيستمي مديريت دانش با 10 فرآيند مديريتي ديگر، پرورش 62 مهندس دانش در ادارات مختلف و ايجاد زمينه همياري ايشان به عنوان سفيران دانش ادارات مختلف و همچنين تدوين و تبيين حوزه هاي دانشي استراتژيك سازمان به عنوان برخي از مهم‌ترین اقدامات بارز اين سازمان در حوزه مديريت دانش ياد نمود.
بنا بر ادعاي مسئولين دانشي و نمايندگان شركت هاي الگو بردار، پس از مطالعات فراوان و ماه‌ها تحقيق و بررسي شركت پالايش نفت تهران به عنوان شركتي مرجع جهت الگوبرداري انتخاب شد.
گفتني است الگوبرداری (Benchmarking) روشی سیستماتیک است که سازمان‌ها به‌وسیله آن می‌توانند فعالیت‌های خود را بر اساس بهترین صنعت یا سازمان اندازه‌گیری و اصلاح کنند؛ الگوبرداری درواقع ابزاری برای بهبود مستمر است و می‌تواند توسط انواع سازمان‌های تولیدی و خدماتی به کار گرفته شود.
مدیریت دانش شرکت پالایش نفت تهران که عملاً از سال 1387 آغاز به کار نموده است تاکنون ضمن برخورداری از روند روبه رشد همیشگی به‌ویژه در سال‌های اخیر و به ‌واسطه همکاری و توجه جدی مدیران، مسئولان و کارکنان به‌ عنوان یک مزیت رقابتی و پشتیبان استراتژی‌ها به‌طور ویژه مورد توجه ارزیابان، ممیزان و سازمان‌های ایرانی قرارگرفته است. قبلاً سازمان‌هایی نظیر وزارت نفت، ایران‌خودرو، پارس‌خودرو، بانك هاي ملت و پارسيان، صنایع مس ایران، سازمان صنایع دفاع، دانشكده مديريت دانشگاه تهران، شهرداري تهران، گروه مپنا(توگا) و شرکت ‌هایی دیگر با حضور در این مجموعه نفتی از مدیریت دانش اين شرکت الگوبرداری کرده‌اند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399