سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 10:56
کد خبر: 63643

ساختار اقتصاد کشور اصلا آمادگی افزایش مالیات را ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فارغ از بحث شفافیت مالی نباید این قانون زمینه ساز افزایش مالیات شود در شرایط فعلی ساختار اقتصاد کشور اصلا آمادگی افزایش مالیات را ندارد ،ما همواره از اخذ مالیات از ثروتمندان بنگاهها و اصناف زیر پله ای که به هر عنوانی از پرداخت مالیات طفره می رفتند یا فراریانم مالیاتی حمایت کردیم و به طور کامل با سازمان امور مالیاتی همکاری داشتیم و.و هر اطلاعاتنی که سازمان امور مالیاتی در خواست کرده به آنها دادیم

مجتبی صفایی سخنگوی اتاق اصناف در خصوص آخرین وضعیت اجرای قانون صندوق مکانیزه فروش گفت: قانون استفاده از صندوق مکانیزه فروش پس از تصویب توسط شورای نگهبان جهت اجرا به دولت ابلاغ شده است که با اجرایی شدن این قانون در حوزه اصناف به سمت شفاف‌سازی مالیات پیش خواهیم رفت. این همان مقوله‌ای است که بخش خصوصی و اتاق اصناف از آن حمایت می‌کند.
وی ادامه داد: در حوزه اجرا با تکمیل‌ شدن زیرساخت‌ها کمیته‌ای مرکب از وزارت صمت اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی تشکیل شده و به صنوفی که به لحاظ ساختاری آمادگی دارند دستور نصب این صندوق‌ها را ابلاغ خواهد کرد. که این روند اکنون طی شده و در آخرین جلسه‌ای که ماه گذشته برگزار شد به صنوف توزیعی و خدماتی در سراسر کشور اعلام کردیم.
وی ادامه داد: فارغ از بحث شفافیت مالی نباید این قانون زمینه‌ساز افزایش مالیات شود. در شرایط فعلی ساختار اقتصاد کشور اصلا آمادگی افزایش مالیات را ندارد، ما همواره از اخذ مالیات ثروتمندان، بنگاه‌ها و اصناف زیر پله‌ای که به هر عنوانی از پرداخت مالیات طفره می‌رفتند یا فراریان مالیاتی حمایت کردیم و به طور کامل با سازمان امور مالیاتی همکاری داشتیم و هر اطلاعاتی که سازمان امور مالیاتی درخواست کرد به آنها دادیم، اما نباید شرایط به گونه‌ای باشد که پایه مالیاتی افزایش پیدا کند.
وی با اشاره به لایحه اصلاح ساختار مالیاتی گفت: این لایحه نباید معافیت‌های مالیاتی که در راستای تولید و اشتغال است، حذف شود. ما شرایط کشور را درک می‌کنیم و قبول داریم با کاهش فروش نفت عمده درآمد دولت بر روی درآمدهای مالیاتی است اما باید این مسئله را نیز قبول کرد که بنا بر اذعان تمامی دستگاها و سازمان‌های دولتی و حاکمیتی رکود و کاهش فروش بر اقتصاد کشور حاکم شده است و این گروه ظرفیت هیچگونه افزایش مالیاتی را ندارد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399