سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 09:28
کد خبر: 63628

اطلاعات تکميلي

  • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران مطرح کرد

جبران خسارت مردم به شرط شکایت آنها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در تمام مواردی که ما گرانفروش را مجازات می کنیم در صورتی که پرونده شاکی خصوصی داشته باشد، حتماً میزان خسارت وارده به شاکی بررسی و حکم جبران خسارت صادر می شود.

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن بیان اینکه قیمت گذاری زیر نظر سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار است، گفت: نظارت بر تمام مراکز فروش نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشور های دنیا امکان پذیر نیست و ما به شکایات یا گزارشات واصله بنا به وظیفه قانونی، رسیدگی می کنیم.
وی افزود: مجازاتی که قانونگذار برای گرانفروش در نظر گرفته، جزای نقدی است اما اگر مجرم، جزای نقدی را پرداخت نکند، به حبس منجر می شود و طبیعتاً مجازات های دیگر مانند صدور بنر و اعلامیه اعمال می شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: در تمام مواردی که ما گرانفروش را مجازات می کنیم در صورتی که پرونده شاکی خصوصی داشته باشد، حتماً میزان خسارت وارده به شاکی بررسی و مسترد می شود؛ به عبارت دیگر جریمه اضافه بر خسارات شاکی از مجرم گرفته می شود. به عنوان مثال در پرونده سایپا سیتروئن، باشکایت تعداد ۳۷ نفراز هموطنان و تایید گزارش سازمان صمت مبنی بر اضافه دریافتی شرکت سایپا سیتروئن از آنان و گرانفروشی شرکت، پرونده تخلف تنظیم و برای رسیدگی به این اداره کل ارسال شد و مجرم حدود ۶۶ میلیارد و ۹۷۱ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۱۹ ریال جریمه نقدی شد که مبلغ ۲۲ میلیارد و ۳۲۳ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۸۷۳ ریال باید به مشتریان مسترد شود.
همچنین در پرونده ایران خودرو دیزل، 7 میلیارد ریال جریمه جزای نقدی بود و 2 میلیارد و 398 میلیون ریال به شکات خصوصی مسترد شد، به عبارت دیگر هر زمان که ما شاکی خصوصی در پرونده داشته باشیم حتماً حکم جبران خسارت را صادر می کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395