یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 14:29
کد خبر: 63533

اطلاعات تکميلي

  • با اعتماد به شرکتهای دانش بنیان در صنعت پتروشیمی محقق شد

ساخت مبدل آلیاژی E-36203 به دست متخصصان داخلی در پتروشیمی‌ کارون در دو ماه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 مبدل E-36203  واحد DRY  پتروشیمی کارون برای اولین بار در کشور توسط متخصصان داخلی ساخته و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی کارون، مطیری نژاد رئیس واحد بازرسی فنی مجتمع گفت: این مبدل از خرداد ماه سال 1397 جهت ساخت به شرکت دانش بنیان شگفت افزار فارس سفارش داده شد که به علت آلیاژی بودن تیوپ‌های این مبدل برای ساخت  نیاز به تکنولوژی خاصی است.
وی افزود: با پشتکار و درایت متخصصان ایرانی در شهریور ماه سال جاری ساخت این مبدل به اتمام رسید و تحویل  پتروشیمی کارون شد و در حال حاضر بدون هیچگونه مشکلی در سرویس قرار دارد.
مطیری نژاد تصریح کرد:نقش این تجهیز در فرآیند تولید،حفظ دمای سیال و جدا سازی گازهای مازاد در برج Degasser  است.مدت زمان تهیه متریال مبدل مذکور حدودا 14 ماه و ساخت مبدل در مدت زمان دو ماه انجام شد.
رئیس واحد بازرسی فنی و حفاظت فلزات پتروشیمی کارون اظهار داشت:ساخت این مبدل از سه منظر صیانت از محیط زیست، تداوم تولید و افزایش ضریب ایمنی محیط کار اهمیت بسیار زیادی دارد، مهمترین آن با توجه به سمی بودن سیال، صیانت از محیط زیست به عنوان یک سرمایه ملی است و همچنین تداوم تولید و افزایش ضریب ایمنی محیط کار که جزو اهداف استراتژیک شرکت پتروشیمی کارون است.
گفتنی است، مبدل مذکور از نوع Double tube sheet بوده و جنس تیوپهای مبدل Inconel و Tube sheetها دارای Inconel clad است.
روابط عمومی پتروشیمی کارون

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399