چهارشنبه, 01 آبان 1398 ساعت 14:47
کد خبر: 63292

خدمتی که در هیاهوی خبری گم شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

زینب یزدانی

عصراقتصاد: در روزهایی که صنعت خودرو زیر ضربات نقد قرار گرفته است و درست یا نادرست در مورد آن قضاوت می شود در کنار تمامی انتقاداتی که طرح شده و خواهد شد بد نیست از سر انصاف به خدمتی بپردازیم که در این هیاهوی خبری گم شد.

شرکت امدادخودرو ایران به عنوان یکی از بازوهای خدماتی گروه صنعتی خودرو مدتی است از خدمتی جدید رونمایی کرده که برای نخستین بار به بخشی از جامعه کشور امکان استفاده از خدمات امدادی را می دهد. بخشی که به دلیل محرومیت از یکی از حواس پنجگانه به رغم تمامی توانمندی هایشان در فهرست معلولین قرار گرفته و در جامعه ای که شاکله آن چندان به معلولین توجه نمی کند از ساده ترین خدمات محروم هستند.
بله باید حدس زده باشید در مورد ناشنوایان کشورمان صحبت می کنم که به دلیل عدم امکان استفاده از قوه شنوایی سالهاست که از دایره خدمات صوتی خارج مانده اند ولی برای نخستین بار شرکت امدادخودرو ایران به مدد استفاده از فناوری روز امکان ارتباط غیر صوتی را برای ناشنوایان کشورمان جهت دریافت خدمات امدادی فراهم ساخته است.
واقعیت این است که اگر فرض بگیریم اکثریت جمعیت 520 هزار نفری ناشنوایان کشور ما صاحب خودرو هستند تا نیازمند خدمات خودرویی در غالب امدادی و یا پشتیبانی باشند، بازهم به نسبت کل جمعیت درصد پایین هستند بنابراین برای شرکتی که در گستره ملی خدمات رسانی کرده و جامهع هدف آن بالغ بر 20 میلیون خودروی در حال تردد کشور محسوب می شود، سرمایه گذاری بر روی چنین جامعه کوچکی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبوده و نمی تواند انگیزه ای اقتصادی داشته باشد.
در عمل عرضه چنین خدمتی که امکان برخورداری بخش کوچکی از جامعه را برای نخستین بار از خدمتی خاص فراهم می کند، در بدبینانه ترین تحلیل ها نیز تنها می تواند شرکت امدادخودرو ایران را متهم به سرمایه گذاری بر تصویر برند این شرکت کند که در دنیا امری مرسوم و رایج و حتی پسندیده است. ولی اگر عینک بدبینی نزده و با دیدی منطقی به ارزیابی چنین اقدامی بپردازیم می توانیم بگوییم مدیران امدادخودروایران در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی شرکت، ارایه امداد به ناشنوایان را وارد سبد خدماتی خود کرده اند.
به هر شکل در فصل سردی به سر می بریم که چه باور کنیم چه نکنیم، به دلیل مشکلات اقتصادی و رکود سنگین اقتصادی هرکس تلاش می کند گلیم خود را از آب بیرون بکشد و توجه به حقوق مصرف کننده در پایین ترین سطح اهمیت برای ارایه کنندگان انواع خدمات قرار دارد؛ در چنین فصلی ارایه چنین خدماتی را باید قدر دانست و از ارایه کنندگان آن تشکر کرد.
سخن آخر آنکه اگر تاکنون صابون امدادگران سرگردان و بی هویت به تنمان خورده باشد که بدون دانش کافی در مسیرهای پر تردد تور پهن می کنند تا در راه مانده ای را سرکیسه کنند؛ حتما بیشتر با ناشنوایانی که سالهاست از امکان استفاده از امدادرسانی مطمئن محروم بوده اند، همدردی می کنیم و بیشتر قدر خدمتی را می دانیم که در هیاهوی خبری این روزها گم شد و کمتر رسانه ای به آن پرداخت.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399