سه شنبه, 30 مهر 1398 ساعت 16:26
کد خبر: 63255

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل اپلیشکیشن کارپایه عنوان کرد

کمک به شغل یابی 9 هزار نفر در یک سال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: مدیرعامل اپلیکیشن کارپایه گفت: طی سال گذشته که استارت آپ کارپایه فعال است، حدود چهار هزار نفر از طریق این اپلیکیشن به شغل ثابت و حدود پنج هزار نفر به شغل پاره وقت رسیده اند.

محمد امین صمدی، روز گذشته در یک نشست خبری به مناسبت رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن کارپایه گفت: این استارت آپ سامانه ای است که دست کارجو و متخصص را مستقیم در دست کارفرما قرار می دهد.
وی در ادامه گفت: از این رو به دلیل حذف واسطه ها و عدم دریافت کارمزد، قیمت خدمات کاهش خواهد یافت، از این رو هم کارفرما راضی خواهد بود و هم کارجو و متخصص زود تر به شغل مورد نظر خود می رسند.
به گفته صمدی، اپلیکیشن کارپایه بزرگترین سامانه هوشمند خدمات و مشاغل کشور است که هدف اصلی آن توسعه اشتغال در کشور به وسیله تسهیل در برقراری ارتباط میان متخصصان و کارفرمایان است.
مدیرعامل اپلیکیشن کارپایه در پاسخ به پرسش خبرنگار عصر اقتصاد مبنی بر این که هزینه راه اندازی این استارت آپ چقدر بوده است، گفت: تا کنون حدود یک میلیارد تومان برای این اپلیکیشن سرمایه گذاری شده است و پیش بینی می شود که تا پایان سال 98 این سرمایه به مجموعه بازگردند و از آن به بعد سودآوری استارت آپ شروع شود.
وی با بیان این که سرمایه گذاران بخش خصوصی به دلیل دیر بازده بودن تمایل چندانی به حضور در این استارت آپ ندارند، افزود: سرمایه گذاری دولتی برای این اپلیکیشن می تواند گزینه مطلوبی باشد، چرا که پیشرفت این سامانه می تواند عاملی باشد برای تحقق شعار کاهش بیکاری.
مدیرعامل اپلیکیشن کارپایه ادامه داد: علاوه بر این تبلیغات توسط دولت با هزینه های اندکی صورت می گیرد، اما برای بخش خصوصی هزینه های گزافی دارد که توان این کار را از آن ها می گیرد.
وی اظهار کرد: کارپایه در سال گذشته حدود 250 هزار مشترک پیدا کرده است که این تعداد در سال های آتی افزایش نیز خواهد یافت و می تواند در بر گیرنده تمام مردم کشور باشد.
صمدی در ادامه بیان کرد: بستر کارپایه به گونه ای طراحی شده است که کارفرما می تواند از میان شش هزار عنوان شغلی، شخص مورد نظر خود را پیدا کرده و او را روی نقشه دنبال کند. علاوه بر این کارفرما قادر است رزومه و مشخصات کارجو یا متخصص را با اجازه خود کارجو مشاهده کند.
مدیرعامل اپلیکیشن کارپایه افزود: همچنین کارپایه ارزان ترین سیستم هوشمند خدمات و مشاغل برای کارجویان است که از هیچ کدام از طرفین کار فرما و متخصص، هیچ کمیسیون و درصدی دریافت نمی کند. البته کسانی که به دنبال کار هستند ماهانه ده هزار تومان برای عضویت پرداخت می کنند.
صمدی ادامه داد: کاهش هزینه های ایاب و ذهاب، ایجاد اشتغال برای افرادی که در شهرستان ها زندگی می کنند و جلوگیری از مهاجرت آن ها، ایجاد یک بستر تاکسی و پیک اینترنتی، امنیت اطلاعات شخصی افراد و سامانه ای برای کسب درآمد از همین اپلیکیشن، از مهم ترین مزایای استارت آپ کارپایه است.
مدیرعامل اپلیکیشن کارپایه گفت: کسب در آمد در این اپلیکیشن به یان صورت است که اشخاص می توانند با جذب کاربر برای اپلیکیشن از یک تا شش هزار تومان درآمد کسب کنند و این درآمد به صورت نقدی به آن ها پرداخت خواهد شد.
وی همچنین در خاتمه در خصوص ایجاد اعتماد برای کاربران این سیستم گفت: کارفرما ها می توانند از کسانی که ستاره های اطمینان را کسب کرده اند، انتخاب کنند. مدارک این افراد راستی آزمایی شده و مورد تایید است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399